SLO | SRB | ENG
11.5.2024, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 10.460 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Maribor 2:1 Olimpija
El Arbi Hillel Soudani 15' 1 : 0
1 : 1 57' Ivan Durdov
Pijus Širvys 66' 2 : 1
35. krog - vsi rezultati

Poln Ljudski vrt in Acun Ilicali slavita! Maribor je tretjič zapored premagal Olimpijo in je zdaj drugi!

Uredništvo 11. maj 2024 3 Komentiraj
Maribor je prišel do nove zmage na večnih derbijih in rivala preskočil na lestvici Prve lige. (foto: pigac.si)
Velika zmaga za Maribor! Ante Šimundža je s svojimi varovanci spet porazil Olimpijo in prevzel drugo mesto na lestvici Prve lige.

V Ljudskem vrtu se je nocoj odvijal zadnji ligaški večni derbi tekoče sezone. Mariborčani bi z zmago skočili na drugo mesto v Prvi ligi in na tretjega pahnili Olimpijo, ki je v tekmo krenila kar brez trenerja. Na klopi je bil tokrat športni direktor Goran Boromisa. Njegova ekipa je začela precej obetavno, Olimpija je zgodaj zapretila in imela pobudo.

Z visoko linijo so Mariboru povzročali kar nekaj težav, zgodaj so vspostavili tudi prevlado na sredini terena, kar pa ni vodilo do gola.

V 15. minuti pa je povedel Maribor! Napako vratarja Vidovška je izkoristil Soudani, ki je žogo pospravil v prazno mrežo za 1:0. Štajerci so bili do izteka prvega polčasa še dvakrat blizu zadetku, toda obakrat je šlo za ofsajd in ostalo je pri minimalnem vodstvu.

Na drugi strani je Raul Florucz zapravil zlato priložnost v 43. minuti. Dobil je predložek točno na nogo, toda zelo slabo je zadel žogo.

Olimpija je zgodaj v nadaljevanju zapretila, ko je strel Agbe branil Jug, v 58. minuti pa so gostje izenačili. Imeli so kar nekaj sreče, po strelu Sualeheja se je žoga odbila od Martina Milca in presenetila domačega vratarja za 1:1. Milec je kmalu zapustil zelenico, Šimundža je v igro poslal Beharja Feto in dal jasen znak, da bo nocoj iskal tri točke.

Že samo deset minut kasneje je trener Maribora dobil odgovor! Po kotu je z glavo zadel Pijus Šyrvis in vijolični so spet povedli!

V zadnjih petnajstih minutah je Olimpija iskala novo izenačenje, toda Maribor je strnil vrste v obrambi in napade v večji meri uspešno odbijal. Bilo je še sedem minut dodatka, v drugi je po ciničnem prekršku porumenel Admir Bristrić pri Olimpiji.

Mreži se nista več zatresli, Maribor je prišel do lepe zmage pred polnim Ljudskim vrtom! Pred zadnjim krogom je skočil na 2. mesto.