17.10.2020, ob 18:00 | Štadion: Športni park | Sodnik: Dejan Balažič
0 : 4 84' Denis Klinar
Rezultati 7. kroga

Po premoru je Maribor v dobri strelski formi, visoko je odpravil Gorico

Uredništvo 17. oktober 2020 3 Komentiraj
Nemanja Mitrović je strelsko formo iz reprezentance prenesel tudi v Maribor, ki je v sedmem krogu 1. SNL v gosteh visoko premagal Gorico. Zonca je med strelci Požeg Vancaš.
V Novi Gorici je Maribor prišel do nove zmage. Gostje so že kmalu, že v 16. minuti dali vedeti, da so prišli po zmago. Padel je prvi gol, ki ga je po podaji Roka Kronavetra dosegel reprezentančni branilec Nemanja Mitrović. Vijoličasti so še poizkušali, preko že omenjenega Kronavetra in tudi preko Mešanovića, domači pa z izjemo Bjelice niso bili pretirano nevarni za gol Ažbeta Juga.

Drugi polčas so gostje odločno začeli. Marjanović je takoj imel kar nekaj dela, vendar ga Kronaveter v dveh poizkusih ni uspel premagati. Se je pa to spremenilo v 75. minuti, ko je prav Kronaveter realiziral najstrožjo kazen. Novogoriški vratar je pred tem podrl Mešanovića. Pred tem so Mariborčani zadeli še enkrat, to je uspelo velikemu dolžniku Maribora Rudiju Požegu Vancašu. Za končnih 4:0 je v 84. minuti poskrbel Denis Klinar