
(foto: Uradni facebook profil kluba)
Na večnem derbiju trenutno vodi Olimpija, po 36 minutah pa je bila tekma prekinjena zaradi pirotehničnih vložkov s strani navijačev. Akterji so zapustili zelenico.
V Ljudskem vrtu se nocoj odvija zadnji ligaški večni derbi sezone. Maribor gosti Olimpijo in letos imata oba kluba za seboj slabi sezoni glede na svoje standarde. Bolje so začeli gostje iz Ljubljane, v 12. minuti je Antonio Marin v kazenskem prostoru zadel za 0:1! Vratar Ažbe Jug bi ob tem lahko postoril več, žoga mu je pobegnila pod rokama.
V 15. minuti je dobro sprožil Dimitar Mitrovski, tokrat se je Jug izkazal. Na drugi strani je bil v 24. minuti v naletu Vizinger, toda ni prišel do strela.
Blokiral oz. izbil je Ristić in Štajerci so bili prepričani, da bi morali dobiti enajstmetrovko. Zaiskrilo se je. Rekik je v enem trenutku provociral nasprotnike, v drugem pa obležal kot pokošen ob minimalnem dotiku. Do kratkega stika je prišlo še med Vidovškom in Soudanijem - karton za oba.
V 36. minuti nova dolga prekinitev zaradi pirotehnike, sodniška ekipa je zapustila prizorišče, sledili so tudi igralci Olimpije...