Milanič: Če Aluminija ne vzameš resno, tekmo izgubiš

Uredništvo 15. september 2019 1 Komentiraj
Darko Milanič ni zadovoljen z zaključkom tekme proti Aluminiju. (foto: pigac.si)
Trener Maribora Darko Milanič z zaključkom tekme proti Aluminiju, ko je ekipa iz Kidričevega resno napadla gol Kenana Pirića, ni bil zadovoljen. Ga pa veselijo nove tri točke.
Darko Milanič je po koncu tekme proti Aluminiju v Ljudskem vrtu spet lahko slišal nekaj žvižgov na svoj račun. Veselja pa mu to no pokvarilo, kajti Maribor je, čeprav ni bil prepričljiv, osvojil tri točke.

"Tretja zaporedna zmaga je tu, veseli smo je. Večji del tekme je bil z naše strani zelo dober, v 1. polčasu je manjkal dejansko samo zadetek. Imeli smo dinamiko, vršili smo pritisk, napadali, a smo bili morda tudi zaradi dobre postavitve nasprotnika v tistem zadnjem, najpomembnejšem trenutku nenatančni. Pomemben je bil dober vstop v 2. polčas, zadeli smo prvič in imeli pred tem še eno Hotićevo izredno potezo, ko je vratar zelo dobro posredoval. Potem smo dobili gol, ki ga na takšen način ne bi smeli, po novem vodstvu pa smo se preveč povlekli nazaj. Z zadnjimi minutami ne moremo biti zadovoljni, smo pa lahko s podobo pred tem. Izkazalo se je, da greš z igrišča kot poraženec, če Aluminija ne vzameš resno. Naša priprava je bila takšna, kot mora biti."

Mariborčani, podkrepljeni s pompozno najavo Zlatka Zahovića o visokih premijah, pričakujejo serijo zmag.

"V dobri, zanimivi tekmi je bila ob pravem pristopu zelo opazna naša želja po zmagi. Potrebovali smo jo, da ostanemo na tej poti, ki smo jo začeli pred premorom. Moramo zmagovati, serija je nujno potrebna, če želimo dohiteti in prehiteti nasprotnike. Po vodstvu z 2:1, ko se je tekma prevesila v zaključni del, smo bili preveč pasivni na svoji polovici igrišča. Škoda, da je bilo tako, vendar je zame to signal, da bom moral biti pazljiv, koga skozi tekme vračam v formo. Govorim o tem, da imamo veliko fantov, ki so po nizu tekem v prejšnjem obdobju izpustili veliko treningov v zadnjih dneh, kar se nam je v končnici zelo poznalo."