22.5.2019, ob 16:55 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 4.500 | Sodnik: Dragoslav Perić
Maribor 2:0 Krško
Luka Zahović 21' 1 : 0
Luka Zahović 79' 2 : 0
Rezultati 35. kroga

Mariborsko slavje naslova je podkrepljeno z zmago proti zadnji ekipi lige

Uredništvo 22. maj 2019 4 Komentiraj
Luka Zahović je zabil dva gola. (foto: pigac.si)
Maribor je po zaslugi dveh zadetkov Luke Zahovića dobil tekmo 37. kroga 1. SNL proti Krškemu. Slavje vijoličastih se lahko začne.

Mariborčani so danes gostili zadnjo ekipo lige in vse drugo kot zmaga, sploh glede na pripravljeno slavje 15. naslova prvaka, bi bilo senzacija. Ni je bilo. Za to je že v prvem polčasu poskrbel napadalec domačih Luka Zahović, ki lovi priznanje za najboljšega strelca lige. Zahović je zadel v 21. minuti. Imel je tudi druge priložnosti. Prav tako Mešanović. Gostje prav tako niso bili brez priložnosti, nevarna sta bila Volaš in Da Silva.

Mariborčani so v drugem polčasu želeli hitro doseči še en gol in tako tekmo končati. Njihov pritisk ni obrodil sadov, niti v 51. minuti, ko so gostje čistili z golov črte, nevaren je bil Mešanović. Volaš je v 64. minuti spet sprožil. V 79. minuti so Mariborčani lahko spet zadihali (čeprav tekma resnično ni odločala o ničemer), Luka Zahović je dosegel svoj drugi gol na tekmi in se na vrhu lestvice najboljših strelcev 1. SNL izenačil z Rokom Kronavetrom. Po koncu tekme je sledilo bistvo današnjega dne v Ljudskem vrtu - slavje 15. naslova državnega prvaka.