SLO | SRB
30.4.2022, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 7.000 | Sodnik: Rade Obrenović
Maribor 1:1 Koper
Ognjen Mudrinski 26' 1 : 0
1 : 1 35' Bede Amarachi Osuji
33. krog - vsi rezultati

Mariborski napori niso bili dovolj, bitka za prvaka s Koprom se nadaljuje na drugih 'frontah'

Uredništvo 30. april 2022 5 Komentiraj
Neposredni dvoboj vodilnih ekip Prve lige Telemach ni dal zmagovalca. Maribor se je izdatno trudil v drugem polčasu, toda Koper je preživel.
Ljudski vrt je danes dočakal težko pričakovani dvoboj najboljši ekip Prve lige Telemach to sezono. Vodilni Maribor je gostil prvega zasledovalca Koper, to pa je bila tekma, ki bi lahko dejansko odločila prvaka za sezono 2021/2022.

Domačini so odločneje začeli pomembno srečanje. Po nekaj poizkusih prvič resnejša nevarnost za Koper v 10. minuti, Mudrinski je streljal mimo gola. To je bilo opozorilo za goste, ki so v 26. minuti zaostali. Na enajstih metrih od gola se je sam znašel prvi strelec lige Ognjen Mudrinski in zadel za vodstvo Maribora.

Koprčani so oživeli. Zapretili so, predvsem preko Parrisa, Colleyja in Osujija. V 35. minuti je prav Osuji zaključil napad Kopra in zabil gol. Večino dela je opravil Colley, ki je preigral kar tri mariborske igralce.

Takoj na začetku drugega polčasa velika priložnost za Mudrinskega, ki pa je iz obetavne situacije zgrešil! Golubović je bil precej na preizkušnji, ogrožal ga je tudi Kronaveter. Koprčani so poizkušali preko razpoloženega Kotnika, Bergsen pa je žogo odbil. Nevaren je bil tudi Osuji, Bergsen pa je znova dobro posredoval.

Tekma se je vse bolj prevešala na stran domače zasedbe, ki je lovila vodilni gol. Bručić je v 77. minuti čistil na golovi črti. Golubović je v nadaljevanju še reševal svoj gol in svojo ekipo, posebej v 78. minuti v situaciji ena na ena z Žugljem. Srečanje je postajalo vse bolj napeto, toda časa je Mariboru naposled zmanjkalo.