Maribor začel z osmico, med strelci tudi Kronaveter

Uredništvo 15. junij 2019 0 Komentiraj
Rok Kronaveter je v Mozirju dosegel svoj prvi zadetek v majici Maribora. (foto: nkmaribor.com)
Maribor je na prvi prijateljski tekmi v pripavljalnem obdobju visoko z 8:0 premagal nižjeligaša iz Mozirja, prvi gol na tekmi pa je dosegel igralec, okoli katerega se je v zadnjih tednih dvigalo največ prahu.

- Prijateljska tekma:

MOZIRJE 0:8 MARIBOR
Kronaveter 7., Ivković 19., Vrhovec 20., Tavares 47., Žugelj 65., Rajčević 79., Kotnik 83., 86.
Prizorišče: Loke pri Mozirju

MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Hotić, Kramarič, Kronaveter, Mešanović. 2. polčas: Irgolič, Klinar, Rajčević, Koblar, Cretu, Dervišević, Ogrinec, Santos, Kotnik, Žugelj, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Maribor je pri nižjeligašu iz MNZ Celje Mozirju odigral prvo prijateljsko tekmo v pripravljalnem obdobju na sezono 2019/20. V prvi enajsterici sta začela dva novinca in sicer Rok Kronaveter in Špiro Peričić, v drugem pa je v igro vstopil tudi Andrej Kotnik. Rudi Vancaš Požeg ni igral.

Rok Kronaveter, čigar prihod je zaradi njegove preteklosti v Olimpiji dvignil veliko prahu, je na zadetek čakal vsega sedem minut, preden je po predložku Mitje Vilerja z glavo dosegel svoj prvi, zaenkrat še neformalni, gol za Maribor. Maribor je do polčasa vodil že s 3:0, nato pa je Darko Milanič na igrišče poslal novo enajsterico, ki je gostiteljem nasula še pet zadetkov. Dva je dosegel tudi prišlek iz Gorice Andrej Kotnik, ki je dosegel zadnja dva gola na tekmi; oba sta bili pravi mali mojstrovini, s čimer je Kotnik malce že nakazal na to, da bi lahko bil zelo zanimiva pridobitev za branilce naslova državnega prvaka.