30.3.2019, ob 17:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 4.000 | Sodnik: Matej Jug
Maribor 1:1 Celje
Gregor Bajde 46' 1 : 0
1 : 1 82' Žan Benedičič
Rezultati 24. kroga

Maribor z obilo sreče na koncu izvlekel točko na derbiju

Uredništvo 30. marec 2019 14 Komentiraj
Rezultati tega morda ne odražajo, toda igra Maribora to pomlad je še naprej neprepričljiva. Celjani so imeli v Ljudskem vrtu veliko od igre in tudi lepo priložnost za zmago ob koncu tekme. Na koncu remi.

Maribor je tudi danes, kot že nekajkrat to pomlad, igral precej nekonkretno. Gostje so prvi udarili na gol, Vizinger je v osmi minuti meril čez gol. V 17. minuti je prvič posredoval Kenan Pirić, streljal je Cvek. Gostje so igrali previdno, Mariborčani pa so padli v čuden ritem igre, ki ga zdaj narekujejo že dlje časa. V prvem polčasu so dvakrat nevarneje kombinirali. V 23. minuti je Hotić iskal današnjega slavljenca Tavaresa, v 28. minuti pa sta omenjena nogometaša zamenjala vlogi. Prvi polčas tako s prikazanim, posebej s strani domače ekipe, ni navdušil.

Drugi polčas pa je prinesel intenzivnejši ritem Maribora. Padel je hiter gol, že kar takoj na začetku, podajalec je bil Luka Zahović, strelec pa bivši nogometaš Celja Gregor Bajde. Po prejetem golu so se Celjani prebudili in začeli napadati mariborski gol. Pišek je v 54. minuti streljal kot prvi. Nato je v 61. minuti Zaletel streljal čez gol. Lotrič je bil v 63. minuti nevaren za Pirića, a ga ni premagal. Celjani, ki so sprožili res precej strelov, so v 82. minuti izenačili, zadel je, potem ko je ostal sam na drugi vratnici, rezervist Žan Benedičič. Celjani so nato napadli zmago in ji bili v sodnikovem podaljšku, ko je bil pred Pirićem Zaletel, res blizu, a je ostalo pri izidu 1:1. Glede na prikazano morajo biti s točko bolj zadovoljni v domačem klubu.