14.9.2019, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 4.200 | Sodnik: Damir Skomina
Maribor 2:1 Aluminij
Dino Hotić 53' 1 : 0
1 : 1 56' Nikola Leko
Rok Kronaveter 67' 2 : 1
Rezultati 9. kroga

Maribor slavil po Zahovićevi finančni motivaciji, Aluminij je do konca igral za točko

Uredništvo 14. september 2019 5 Komentiraj
Rok Kronaveter je zadel za 2:1, Maribor pa je mukoma premagal Aluminij. (foto: pigac.si)
Toliko, kolikor bodo nogometaši Maribora za današnjo zmago proti Aluminiju dobili premij, klub iz Kidričevega ne zapravi v enem mesecu. Aluminij je bil blizu točki, a jo je Maribor srečno odnesel.
Današnjo tekmo v Mariboru je z nenavadnim, če ne celo bizarnim mahanjem z denarjem (javno, kar na uradni spltni strani kluba) začel Zlatko Zahović. Če gre verjeti njegovim besedam (to je pač le še en v nizu njegovih "prijemov"), je igralcem današnja zmaga prinesla kar 100.000 evrov premije.

V uvodu srečanja v Ljudskem vrtu pred 4.200 gledalci nismo videli nič razburljivega. Je pa zato v 22. minuti gostujoče moštvo protestiralo, Peričić je bil zadnji mož obrambe, ko je povlekel Krajnca. Prejel je le rumeni karton. Po pol ure igre so si domačini priigrali priložnost preko Luke Zahovića, ki je iz neposredne bližine streljal čez gol. Mariborčani so v zadnjem delu prvega polčasa malce pritisnili, iskali vodstvo, toda Kovačič je ostal nepremagan tudi po strelu Hotića.

Že na začetku drugega polčasa je Kovačič spet posredoval ob poizkusu Hotića, tokrat je bilo precej nevarno. To je bil dober obet za vijoličaste, ki pa so v 53. minuti povedli, v svojem slogu je nov atraktiven gol dosegel Dino Hotić. Samo tri minute pozneje pa so gostje izenačili, zmedo v obrambi Maribora je izkoristil Nikola Leko. Aluminij je še poizkušal, v 61. minuti je zapretil Petrović. Namesto vodstva pa so Kidričani zaostali, v 67. minuti je podajo s strani ob slabi reakciji gostujoče obrambe izkoristil Rok Kronaveter. Gostov to ni potrlo, napadli so in stiskali. V zaključku tekme so si priigrali tri zrele priložnosti, Matjašič je zadel celo vratnico, toda Maribor je srečno preživel in osvojil vse tri točke. Gledalci pa po koncu tekme niso bili ravno navdušeni, zmagi sicer niso gledali v zobe, toda predstava jih zopet ni navdušila.