SLO | SRB | ENG
30.7.2023, ob 17:30 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.200 | Sodnik: Rade Obrenović
Maribor 1:0 Aluminij
Arnel Jakupović 65' 1 : 0
2. krog - vsi rezultati

Maribor se je znova mučil, za tesno zmago je poskrbel dežurni junak sezone, Marcel Lorber izključen po simuliranju enajstmetrovke

Uredništvo 30. julij 2023 12 Komentiraj
Maribor (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Maribor je z igralcem manj premagal Aluminij, ki je v Ljudskem vrtu drago prodal svojo kožo. Ponovno je bil mož odločitve Arnel Jakupović.

Maribor ima ob začetku sezone v slovenskem državnem prvenstvu precej ugoden razpored, kar je upoštevajoč trenutno formo vijoličastih precej dobrodošlo. Po visoki zmagi proti Radomljam je Maribor danes doma pričakal Aluminij, novinca v ligi pa je pred več kot tri tisoč gledalci uspel premagati z 1:0.

Damir Krznar je imel pri sestavi moštva precej težav, saj je viroza preprečila nastop Ivanu Brniću, Andražu Žiniču in Mannu Bergsnu, seznamu poškodovanih pa se je priključil še novinec v napadu Marko Kolar. Dobra novica je povratek Josipa Ilićića, ki je srečanje začel za rezervni klopi, v igro pa je vstopil šest minut pred koncem in tako zbral prve igralne minute v novi sezoni.

Maribor je pričakovano začel napadalno, vendar pa je obramba Aluminija brez večjih pretresov rešila vse nevarnejše situacije pred svojimi vrati.  V 19. minuti je po podaji Arnela Jakupovića Xhuliano Skuka zadel zunanji del mreže, gostje pa so zapretili sedem minut kasneje, ko je z razdalje sprožil nekdanji član Maribora Gal Gorenak. Najlepša priložnost prvega polčasa je prišla v 40. minuti, ko je nevarno meril Skuka, a se je vratar Aluminija Tibor Banić izkazal z obrambo.

V 56. minuti se je Maribor znašel v resnih težavah, saj je mladi vezist Marcel Lorber v kazenskem prostoru skušal izsiliti enajstmetrovko, sodnik Rade Obrenović pa mu je pokazal drugi rumeni karton in s tem prvo izključitev v članski karieri. Slabih deset minut kasneje je Maribor z igralcem manj zadel, ko je po lepi podaji Martina Milca natančno meril Arnel Jakupović in se tako veselil že svojega šestega zadetka na peti tekmi nove sezone.

Po vodilnem zadetku se je Maribor pomaknil nekoliko bolj nazaj in upoštevajoč igralca manj branil ugoden izid, v takšni igri pa je prežal na protinapade in skoraj podvojil vodstvo v 74. minuti, ko je Banič dobro reagiral po novem zaključku Jakupovića.

Standings provided by Sofascore

12
Rookie
30.7.2023, 19:49
- Odgovor na komentar osebe MB_Bojan Poglej komentar
S kom? Saj nima enega kreativnega vezista. Iličić je, žal, svoje odigral. Ne more se sestavit več človek.
3
0
30.7.2023, 20:11
- Odgovor na komentar osebe Rookie Poglej komentar
ja res, je potrebno vprašanje razširiti tudi do Šulerja. Ta izbor kopice povprečnosti ne more biti NK Maribor. To ni več za gledat, izluščimo te Jakupovičeve gole pa pridemo do mizerije nedostojne nekdaj evropskega Mariboru. Bo izgleda potrebno najti nekoga Zahovičevega kova, ki vidi čez plot bledega povprečja v kaj bolj konkretnega.
30.7.2023, 22:20
Igra spet porazna, brez ideje. Borbe jim ni za očitat, zmaga je zmaga. Sojenje še enkrat več podpovprečno, nejasni kriterij na trenutke. Pri tem mislim na vlečenje dresov. Enkrat je rumen karton, ko je igra na sredini, drugič ko je igra pred kazenskim pa prednost in brez kasnejše kazni. Žalostno da so take polemike že na začetku sezone.
4
0
primusx
30.7.2023, 22:24
- Odgovor na komentar osebe br93 Poglej komentar
Lepo da si tako optimističen. Jaz sem zelo zaskrbljen za letos. S tako brezidejno igro in čakanjem na napake drugih upam na 3. mesto na koncu. Sicer pa seveda želim, da se ti besede pozlatijo :)
31.7.2023, 10:32
Ne kritizirajte toliko Maribora, saj so vendarle igrali z rezervno ekipo. Prva postava se itak spara za Luxemburzane...
1
0
Dragon10
31.7.2023, 11:41
Boste prvaki ja :) pokakal se boš. Lahko ste zadovoljni, če boste tretji. Prvaka bosta Celje/Olimpija.
1
1
31.7.2023, 13:28
- Odgovor na komentar osebe sammy13 Poglej komentar
gledam Maribor od njegovega začetka, če veš kdaj je to bilo. Če pa se ti zadovoljiš z igro in odnosom kar sedaj kažejo, pa je tvoj problem.
0
1
DraganePiksi
31.7.2023, 18:59
Svetlobna leta daleč od tega, da bi bil zadovoljen s prikazanim, na koncu pa se vseeno pišejo tri točke z igralcem manj. Dve tekmi, 6 pik, brez prejetega zadetka zaenkrat; če bi nadaljevali prvenstvo s še tremi zmagami po 1:0 v 98. minuti iz penalov, ki jih ni, bi bilo super sladko in bi prav užival v branju člankov tukaj. Uvodi v sezono so res najtežji in kljub vsem kritikam, zaenkrat še nismo kiksali, bodimo pošteni. Hodimo po robu, to je res, ampak nismo še padli preko. Ko berem članke o Kopru, kako so "še naprej stoodstotni", kako Olimpija raztura "z velemojstrskimi asistencami" in jih čakajo "zgodovinski trenutki", Evropa pa "požira Maribor", in "Maribor razočaral Krznarja" in da se je "Maribor znova mučil" dobim občutek, da se ponavlja prejšnja sezona, a glej ga zlomka. Jasno je v katerem tiču zajec grmi. Kar bodite evforični in škodoželjni še naprej, za nas je važno, da se zavedamo svojih slabosti in da delamo na tem, da jih odpravimo kolikor je možno, ostali pa uživajte v prepričanju da ste neki faktor.
0
2

4

Koliko časa še? Antony bo počasi kandidat za najslabšo okrepitev v zgodovini Premier League

Aguero
26.2.2024, 10:52
Chelsea prednjači ko se gre za največje flope. Havertz, Caicedo, Nkunku, Fernandez, Mudryk, Lukaku. Za dobesedno 450 mio flopov.

6

Josip Iličić ima pripombe na igrišče v Rogaški Slatini: Enkrat sem padel in mi manjka pol kolena, to ni bil nogomet

Strossmeier
26.2.2024, 9:58
Iz tega jamranja in pritozevanja bi clovek lahko sklepal, da je Radgona igrala pa na idealnem igriscu. Zdaj ne vem, kako so to naredili, edina razlaga, ki mi pade na pamet je, da je bilo pol igrisca, na katerem je igral Maribor res katastrofa, polovica Radgone pa idealna. Ob polcasu pa so enostavno obrnili igrisce in to je to... Zanimivo je, da se mariborcani vedno nad necim pritozujejo, vedno in samo pa takrat, kadar izgubijo ali jim rezultat ne ustreza. Enkrat so krivi sodniki, drugic igrisce, tretjic spet sosnce, ki jim je sijalo direktno v oci.... Na kaksnem igriscu pa igra, recimo, Olimpija zadnjih nekaj tekem? Ali recimo Aluminij in se kdo? Jano je, da so frustrirani zaradi zaaostanka tako za Celjem, kot za Olimpijo, ampak, to je njihova realnost... Demoklejev mec, ki caka, da jim pade na glavo in jim vzame se "disciplinske" 3 tocke, pa se vedno grozi... Ampak, za to jim ni kriva Radgona ali Olimpija, ali kdo tretji. Krivi so (ste) si izkljucno sami. Po pol kolena gor ali dol. Sicer pa, ce Ilicicu uspeva igrati z polovico kolena, potem ga verjetno to ne moti. Jaz bi bil zagotovo ob taki poskodbi na bolniski. Ali celo na vozicku in se ne bi podil za tistim usnjenim mehurjem po travi. Gledal bi tekme pred TV!

5

Ante Šimundža je težko sprejel remi Maribora: Igrišče v Rogaški Slatini je neprimerno za prvo ligo, to je bilo le nabijanje žoge

26.2.2024, 9:10
trener pusti na klopi dva izmed najudarnejših v napadu, ki se je izjemno dobro uigral in odigral v začetnih kolih, češ za zadnjo Rogaško bo tudi to dobro. Barišič nato ne zadene niti praznega gola, da o nikakršni igri niti ne govorimo. Sedaj pa vsa odgovornost in vzrok za to na slabo igrišče. Res je, zelo slabo, umestna pripomba, a ti izgovori za nedopustno slabo predstavo so več kot neprimerni in odbijajoči. Za vse kar se je dogajalo v zadnjih dveh tekmah pa namesto kazanja krivde na druge, za globok premislek in odgovornost tudi in predvsem v svojih vrstah.

Franz Beckenbauer je največja osebnost, kar jih je imel Bayern. Kot igralec, trener, predsednik, človek ... Ni mu para! Nihče ne bo nikoli dosegel njegove veličine. Bil je moj prijatelj, bil je darilo vsem nam. Dragi Franz, počivaj v miru. ...več
Uli Hoeness o Franzu Beckenbauerju
"Presenetil me je prestop v Bordeaux, to je sicer velik prestop, dobra pogodba. Ampak druga francoska liga. Ne morem si misliti, da bi naš igralec s Hrvaškem po takšni sezoni šel v takšen prestop. Bolje bi mu bilo, da bi igral v klubu, ki igra napadalni nogomet in je dominanten, ker bi zabil več golov. Zato sem mislil, da je Dinamo zanj boljša opcija. ...več
Marko Tolić o Žanu Vipotniku
Rešitev so regionalni turnirji. Pomislite, če bi igrali s Crveno zvezdo, Dinamom iz Zagreba, Ludogorcem, Steauo, Slovanom. To bi bile drugačne tekme. Tekmovanje bi trajalo samo en mesec, ne bi vplivalo na madžarsko ligo, ki je pomembna. Lahko bi izboljšali naš nogomet. V prihajajočem obdobju bomo skušali govoriti z vodilnimi klubi iz regije, da vidimo, kako daleč lahko gremo. ...več