4. krog - vsi rezultati

Maribor se je vrnil z zmago, Rožman je precej prevetril enajsterico

Uredništvo 7. avgust 2021 2 Komentiraj
Blaž Vrhovec je tudi proti Radomljam uspešno meril z bele točke. (foto: pigac.si)
Maribor je v gosteh premagal Radomlje in tako hitro prebrodil boleč poraz na večnem derbiju. Trener Maribora Simon Rožman je glede na večni derbi v začetni enajsterici opravil kar štiri spremembe.
Maribor je prvo tekmo po porazu na večnem derbiju odigral v gosteh proti novincu v ligi Radomljam, trener Simon Rožman pa je glede na derbi v Ljubljani v začetni enajsterici opravil kar štiri spremembe. Gregor Sikošek je na levem boku zamenjal Vida Kodermana, ki je bil odsoten zaradi bolezni, od prve minute pa so začeli še Rudi Požeg Vancaš, Aljoša Matko in novinec v napadu Rok Sirk.

Maribor je odločno krenil v tekmo in povedel v 16. minuti ko je Rok Jazbec v kazenskem prostoru spotaknil Matka. Z bele točke je že na drugi tekmi zapovrstjo meril Blaž Vrhovec in zadel v polno.

Devet minut kasneje je za malo okvir vrat zgrešil Sirk, isti napadalec pa je v naslednjem napadu takoj popravil napako, saj je izkoristil podajo Matka in Maribor popeljal v vodstvo z 2:0.

V 28. minuti pa so po zmedi v mariborskem kazenskem prostoru do svoje prve priložnosti prišli tudi Radomljani, streljal je Ivan Šarić, toda zadel le vratnico. Le malce zatem je na drugi strani s slabih 20 metrov sprožil Marko Alvir, a oplazil le zunanji del mreže.

V drugem polčasu je Maribor preko Nemanje Mitrovića in Matka še naprej ogrožal domača vrata, gostitelji pa so se v igro vrnili v 65. minuti, ko je rezervist Saša Varga izkoristil zmedo pred vrati in spretno s peto žogo poslal v mrežo. Radomlje si do konca tekme niso več pripravile nobene priložnosti za izenačenje.