SLO | SRB | ENG
11.2.2024, ob 17:30 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 2.500 | Sodnik: Alen Bubek
20. krog - vsi rezultati

Maribor se je na prvoligaško sceno vrnil v stilu, Aluminij je domov poslal s kar sedmimi goli v mreži

Uredništvo 11. februar 2024 0 Komentiraj
Maribor je danes odpihnil Aluminij, ki je večji del tekme igral z igralcem manj v polju. (foto: pigac.si)
Četa trenerja Anteja Šimundže je goste povsem potolkla in že ob polčasu vodila s 4:0. Debitirala sta Barišić in Vidmar, 18-letni Tine Čuk pa je dosegel svoj prvenec med člani.

Vsega osem minut je trajalo, da je Maribor danes povedel na domači preizkušnji proti Aluminiju, igral pa je tudi z igralcem več v polju. Gašper Jovan je namreč storil prekršek nad Soudanijem, zakuhal najstrožjo kazen in bil nagrajen še z izključitvijo. Na belo piko si je žogo postavil Josip Iličić in zanesljivo zadel za 1:0, za Maribor se je tekma na stadionu Ljudski vrt začela sanjsko.

V 24. minuti so vijolični povedli z 2:0. Tokrat se je Jojo Iličić izkazal še kot asistent, zadetek pa je bil delo Arnela Jakupovića. Spretni napadalec je manj kot deset minut kasneje zadel še enkrat. Tokrat je po lepi akciji prišel do strela na robu kazenskega prostora in povišal na 3:0. Ni bilo še konec. Tudi Soudani je zadel v prvem polčasu; ob odmoru je bilo 4:0 za Maribor!

V drugem polčasu ni bil Aluminij nič bližje častnemu zadetku, je pa zato Maribor še povišal prednost, ko je že na 5:0 povišal Soudani v 68. minuti.

Tekla je 80. minuta, ko je Maribor izklesal novo lepo akcijo, končala pa se je z dobro podajo Kolarja in golom Jakupovića za 6:0, za nekdanjega napadalca Domžal je bil to hattrick! Toda to še ni bilo vse. Mladi Tine Čuk je pred zadnjim žvižgom zadel za neverjetnih 7:0!

18-letni krilni napadalec je dosegel svoj prvenec v članski ekipi Maribora. Vijoličasti do odmevne zmage, Aluminij pa se je pošteno osramotil.