Maribor s povratnikom po poškodbi slavil s 3:0

Uredništvo 16. oktober 2019 0 Komentiraj
Martin Milec je nared za nove preizkuse. (foto: pigac.si)
Maribor je v času reprezentančnega premora odigral prijateljsko tekmo proti avstrijskemu tekmecu, najboljša novica pa je povratek dalj časa odsotnega Martina Milca.
- Prijateljska tekma:

WEIZ 0:3 MARIBOR
Tavares 22., Kotnik 60,. Peričić 75.
Prizorišče: Weiz

MARIBOR - 1. polčas: Handanović, Milec, Mitrović, Koblar, Viler, Cretu, Pihler, Požeg Vancaš, Bajde, Kronaveter, Tavares. 2. polčas: Cotman, Kramarič, Rajčević, Peričić, Bobarić, Dervišević, Ogrinec, Žugelj, Bajde, Kotnik, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

Maribor se je v času reprezentančnega premora pomeril z avstrijskim tretjeligašem Weizem in ga na tekmi, na kateri je vsak polčas odigral z drugačno enajsterico, zanesljivo premagal s 3:0. V prvi enajsterici je začel dalj časa poškodovani Martin Milec, trener Darko Milanič pa je v kader za tekmo uvrstil tudi mladinca Belmina Bobarića, sicer člana mladinske ekipe Maribora.

Maribor je povedel v 22. minuti, ko je po podaji Gregorja Bajdeta z desne strani zadel Marcos Tavares, v drugem polčasu pa so aktualni slovenski prvaki dosegli še dva gola. Prvega točno po uri igre, ko je po podaji Blaža Vrhovca zadel Andrej Kotnik in drugega v 75. minuti, ko je po podaji iz kota zadel še Špiro Peričić.

Maribor bo prvenstveno sezono nadaljeval v nedeljo, ko se bo v sklopu 14. kroga državnega prvenstva v gosteh pomeril s Sežano.