20.4.2021, ob 17:15 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Roberto Ponis
0 : 2 38' Arnel Jakupović
0 : 3 44' Senijad Ibričić (11m)
Ilija Martinović 72' 1 : 3
29. krog - vsi rezultati

Maribor pogorel po katastrofalnem polčasu, v bitki za naslov ima vse v rokah Olimpija

Uredništvo 20. april 2021 16 Komentiraj
Nogometaši Domžal so v Ljudskem vrtu nosili majice s ta hip zelo aktualnim sporočilom. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Maribor je po obupni predstavi v prvem polčasu doma izgubil proti Domžalam, s čimer bo imela Olimpija veliko priložnost, da si morebiti priigra celo odločilno prednost v bitki za naslov prvaka.
Simon Rožman je bil neuspešen na še drugi zaporedni tekmi z Mariborom. V Ljudskem vrtu se je relativno hitro začelo po željah gostov. Kot prvi je zapretil Kolobarić. Mariborčani so bili nevarni v 11. minuti, ko je Aljoša Matko prišel pred Mulalića, a bil nenatančen. Kazen je sledila. V 29. minuti so Domžale povedle z 1:0. Kot je izvedel izkušeni Senijad Ibričić, zadel pa je Sven Karić. Jug je le nekaj minut pozneje spet trepetal, nevaren je bil Kolobarić. V 38. minuti je bilo že 2:0 za Domžalčane, Kolobarić je podal, Arnel Jakupović pa je žogo poslal v domačo mrežo. To še ni bilo vse. Domžale so po prekršku Milca dobile še enajstmetrovko, ki jo je realiziral Senijad Ibričić.

Pričakovati je bilo, da bo Maribor v drugem polčasu šel na vse ali nič, da bi preprečil blamažo. To vijoličastim ni uspelo. Rožman je menjal, pravega efekta pa ni bilo. Vse, kar je Maribor uspel storiti je, da je zabil časten gol, pa še tega je dosegel branilec Ilija Martinović. Gostje so bili na drugi strani še nevarni (Jakupović), tekma pa se je končala z izidom 3:1.