10.8.2019, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 2.500 | Sodnik: Roman Glažar

Uredništvo 10. avgust 2019 9 Komentiraj
Luka Zahović je že na prvi tekmi po povratku dosegel odrešilni gol za Maribor. (foto: pigac.si)
Močno spremenjena enajsterica Maribora se je proti desetim igralcem Sežane spogledovala z novim velikim razočaranjem, a so nato glavni klubski zvezdniki le zrežirali prvo prvenstveno zmago v sezoni.
Dobrih 2.000 gledalcev v Ljudskem vrtu je v soboto zvečer dočakalo prvo prvenstveno zmago Maribora to sezono. Tabor je svojo kožo drago prodal. Primorci so se pol ure dobro upirali Mariborčanom, ki so zaigrali v formaciji 3-5-2, bili tudi nevarni preko Bongonguia in Ristića, tako da je imel Pirić kar nekaj dela. Domačini so poizkušali preko Hotića, Sežana pa preko Miloševa. V 34. minuti se je zatresla mreža, atraktiven gol je dosegel Dino Hotić. Kljub temu pa Maribor na odmor ni odšel s prednostjo. V 43. minuti je izid izenačil Sikimić. Gostje so nato ostali z igralcem manj, izključen je bil Stjepan Babić.

Z igralcem več je Maribor v 53. minuti najprej stresel prečko (Mulahusejnović), v 54. minuti pa je svoj prvenec v dresu Maribora dosegel Rudi Požeg Vancaš. Sledilo je obdobje brez zadetkov, ki ga je v 72. minuti prekinil Sikimić in izid poravnal. Maribor je bil spet v nevarnih vodah. Vseeno pa je z igralcem več in povratnikom v ekipo Luko Zahovićem tekmo uspel dobiti. V 83. minuti je prav Zahović zadel za 3:2, za končnih 4:2 pa je poskrbel Rok Kronaveter