1.5.2019, ob 17:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 2.300 | Sodnik: Andrej Žnidaršič
Maribor 1:1 Aluminij
0 : 1 41' Luka Štor
Jasmin Mešanović 80' 1 : 1
Rezultati 30. kroga

Maribor peša, proti Aluminiju srečno do točke

Uredništvo 1. maj 2019 1 Komentiraj
Maribor je proti Aluminiju doma osvojil le točko, pri čemer so imeli gostje ob koncu tekme celo dve veliki priložnosti za zmago v Ljudskem vrtu.

Maribor že v Murski Soboti ni blestel, še slabšo podobo pa je ponudil doma proti Aluminiju, ki se zgolj svojim napakam v končnici tekme lahko zahvali, da se z Ljudskega vrta ni vrnil s polnim izkupičkom. Maribor je na drugi strani z remijem niz neporaženosti podaljšal na 16 tekem, vendarle pa bi se mu Olimpija jutri v primeru zmage lahko približala na osem točk zaostanka.

V prvem polčasu je bil Maribor več pri žogi, kljub temu pa so na odmor s prednostjo odšli nogometaši Aluminija. V 41. minuti so namreč zadeli v polno, najprej je od daleč sprožil Alen Krajnc, Kenan Pirić je žogo odbil, a le do nekdanjega člana Maribora Luke Štora, ki je bil spretnejši v boju z Aleksandrom Rajčevićem in žogo poslal pod prečko. Maribor je imel v prvem polčasu dve lepi priložnosti in sicer je v 24. minuti Ilija Martinović blokiral strel Marcosa Tavaresa, šest minut kasneje pa je bil nenatančen še Luka Zahović.

Dve minuti po začetku drugega dela je zapretil Dejan Petrović, nato pa sta bila nevarna še Muminović na strani gostov in Zahović na strani gostiteljev. Maribor je trudoma izenačil v 80. minuti, ko je po podaji Amirja Derviševića z glavo zadel Jasmin Mešanović. V 87. minuti so imeli gostje lepo priložnost za zmagoviti gol, a je Kenan Pirić obranil poskus Jureta Matjašiča z desne strani. Še lepšo priložnost je imel Ivan Kontek minuto pozneje, a je povsem osamljen z desetih metrov žogo tudi na svoje začudenje poslal mimo gola. Na drugi strani je že v sodniškem dodatku z glavo zgrešil Felipe Santos.