25.8.2019, ob 20:10 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.000 | Sodnik: David Šmajc

Uredništvo 25. avgust 2019 3 Komentiraj
Luka Zahović se je vpisal med strelce. (foto: pigac.si)
Pred povratno tekmo z Ludogorcem je Maribor z močno postavo uspešno opravil z Bravom v sedmem krogu 1. SNL. Mariborsko zadovoljstvo je dvojno, saj je Olimpija včeraj le remizirala.
Danes je Maribor praznoval 20 let od svoje prve uvrstitve v ligo prvakov. Naboj je bil tako še večji, pa že tako je bil velik, kajti Mariborčani so proti Bravu potrebovali zmago, tako zaradi točk kot tudi zaradi samozavesti pred povratno tekmo z Ludogorcem.

Hitro je bilo v Ljudskem vrtu jasno, kako bo potekala tekma. Domače moštvo je prvič zapretilo v peti minuti, ko je Vekić posredoval ob strelu Hotića. Mariborčani niso našli odgovora na čvrst blok gostov. V 22. minuti je v dvoboju z Vekićem v kazenskem prostoru padel Zahović, sodnik ni dosodil enajstmetrovke, ampak je kaznoval napadalca Maribora. No, v 40. minuti pa je prav Luka Zahović prebil led, po podaji Požega Vancaša je zadel za 1:0. Hitro je imel nato priložnost za 2:0 Ivković, Vekić pa je njegov poizkus odbil čez prečko.

Z doseženim golom se je Maribor otresel pritiska in pomiril navijače. V 50. minuti je bilo že 2:0, gol je dosegel Rudi Požeg Vancaš, zadel je od vratnice. Ljubljančani so padli v izgubljen položaj, v 52. minuti pa je vse skupaj še dodatno pokvaril Darko Zec, ki je dosegel avtogol. Razlika bi bila na koncu lahko še višja in je tudi bila, Marcos Tavares je namreč po vstopu s klopi zadel za končnih 4:0. To je bil že njegov 200. gol v dresu Maribora.