20.4.2019, ob 17:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.500 | Sodnik: David Šmajc

Uredništvo 20. april 2019 8 Komentiraj
Maribor je zlomil deseterico Rudarja, ki je z igralcem manj igrala od 25. minute naprej. Zmago je zaznamoval lep gol Amirja Derviševića, Luka Zahović pa je zastreljal enajstmetrovko. Maribor zadel dve vratnici.

Maribor je na današnji tekmi proti Rudarju po pričakovanjih prišel do nove zmage. Že hitro, v tretji minuti je Luka Zahović vodilno ekipo lige popeljal v vodstvo. To je bil idealen začetek za domače, ki so nato kontrolirali potek tekme vse do konca. Velenjčani so po prejetem golu iskali izenačenje, Krefl pa Pirića ni uspel premagati. V 24. minuti pa velika težava za Velenjčane, Pušaver je nepravilno zaustavil Mlakarja in prejel rdeči karton. Enajstmetrovko je izvedel Zahović, a zadel le vratnico. Zatem je okvir gola zadel še Mlakar.

V drugem polčasu so Mariborčani dosegli še en gol. V 56. minuti je pravi evrogol dosegel povratnik v prvo enajsterico Maribora Amir Dervišević, ki je pred tedni sicer sedel na klopi. Velenjčani so kljub igralcu manj in podrejenem položaju uspeli znižati zaostanek, v 67. minuti je zadel Dominik Radić. Vseeno pa jim je za kaj več marsikaj manjkalo. V 87. minuti še druga enajstmetrovka za Maribor danes, realiziral jo je Marcos Tavares za končnih 3:1.