15.5.2021, ob 16:45 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Mihael Antić
34. krog - vsi rezultati

Maribor je Gorico poslal v drugo ligo in prevzel vodstvo

Uredništvo 15. maj 2021 0 Komentiraj
Maribor je s 3:0 premagal Gorico. (foto: pigac.si)
Maribor je doma zanesljivo s 3:0 premagal Gorico in se vsaj za en dan povzpel na vrh prvenstvene lestvice. Gorica je dva kroga pred koncem sezone ostala brez vseh možnosti za obstanek.
Maribor je v Ljudskem vrtu pričakal zadnje uvrščeno Gorico, ki je na Štajersko prihajala z žarkom upanja, da še lahko čudežno obstane v ligi. Te žarek je danes hitro usahnil, kar pomeni, da se štirikratni prvaki že drugič v zadnjih treh letih selijo v drugo slovensko ligo, Maribor pa je na drugi strani po dolgem času prevzel vodstvo in pritisk preložil na pleča Olimpije.

Tudi tokrat so bili izven mariborskega kadra Amir Dervišević, Špiro Peričić in Alexandru Cretu, Simon Rožman pa še naprej močno zaupa mladincema Vidu Kodermanu in Galu Gorenaku, ki sta ponovno začela v udarni enajsterici.

Maribor je začel odločno in že v četrti minuti izpeljal protinapad, po katerem je Aljoša Matko zadel prečko. Zadetek je sledil hitro, saj je v enajsti minuti po lepi akciji Rudija Vancaša Požega in Jana Repasa zadel Jan Mlakar in Maribor popeljal v vodstvo. Sledilo je obdobje rumenih kartonov, ki je pred naslednjo tekmo v Kopru s seznamu razpoložljivih prečrtalo Ilijo Martinovića in Martina Milca, Gorica pa je prvič zapretila šele v 40. minuti, ko je streljal mladi up Tjaš Begić.

Tik pred koncem polčasa je Til Mavretič v kazenskem prostoru s prekrškom zaustavil Blaža Vrhovca, sodnik Antić pa je pokazal na belo točko, s katere je bil že drugič na tekmi uspešen Mlakar.

Tudi v nadaljevanju je bil Maribor boljši tekmec, tretji zadetek pa je dosegel po dobri uri tekme, ko je po podaji Roka Kronavetra zadel Jan Repas, ki je zadel s pomočjo vratnice.