0 : 2 64' Jakoslav Stanković
Rok Kronaveter 66' 1 : 2
Jan Repas 92' 2 : 2
8. krog - vsi rezultati

Kronaveter je sramoto pretvoril v zmeren remi, ki pa Mariboru kaj dosti ne pomaga

Uredništvo 3. september 2022 32 Komentiraj
Rok Kronaveter (foto: pigac.si)
Maribor je doma le remiziral s Sežano, kazalo pa je še veliko slabše, saj so po dobri uri igre gostje vodili že z 2:0.
Maribor je prejšnji konec tedna v gosteh premagal Muro in dobil zagonski veter za morebitno serijo zmag, ki jo nujno potrebuje, če želi vključiti priključek z vrhom oziroma k mestom, ki vodijo v evropske pokale.

Zmaga v Murski Soboti, ki je bila tudi posledica neverjetne neučinkovitosti prekmurske ekipe, kot kaže ni imela kakšne globlje vrednosti, saj Maribor doma ni uspel premagati Taborja iz Sežane, ki se je v Ljudskem vrtu dolgo celo spogledoval z velikim skalpom.

Začetek tekme je minil v znamenju izredno nezanimive igre, saj je bilo na prvo omembe vredno priložnosti treba počakati do 28. minute , ko je z glavo poizkusil Rok Kronaveter. Minuto kasneje je bil veliko bližje mladi Hrvat Ivan Brnić, v 36. minuti pa je sledil šok, ko je pravi evrogol dosegel Denis Kouao.

Damir Krznar navkljub slabemu polčasu ni menjal, igra Maribora pa še naprej kar ni stekla. Edini nevaren posameznik v domačih vrstah je bil Kronaveter, Sežana pa je ležerno igro Maribora kaznovala še z enim zadetkom, ki ga je dosegel Jaroslav Stanković.

Maribor se je po zaostanku z 0:2 in grožnji sramote le prebudil in dve minuti kasneje zadel po zadetku Kronavetra, ki je lepo zadel z roba kazenskega prostora. Kronaveter je štiri minute pred koncem zadel še enkrat, a je VAR posnetek gol razveljavil, izenačenje pa je prišlo v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je po asistenci Kronavetra za 2:2 poskrbel Jan Repas.