Kontroverzni ruski klub premagal Maribor

Uredništvo 19. junij 2019 2 Komentiraj
Ruski Akhmat je bil prevelik zalogaj za Maribor. (foto: uradna spletna stran kluba)
Maribor je v Avstriji odigral drugo pripravljalno tekmo pred pričetkom nove sezone in doživel prvi poraz. Premagal ga je predstavnik Rusije, Požeg Vancaš še naprej vadi po samostojnem programu.

- Prijateljska tekma:

MARIBOR 2:3 AKHMAT GROZNI
Kharin 9. (ag.), Tavares 80.; Ponce 32., Ivanov 48., Berisha 73.
Prizorišče: Heiligenkreuz im Lafnitztal

MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Kotnik, Kramarič, Kronaveter, Mešanović. 2. polčas: Cotman, Klinar, Rajčević, Cretu, Kolmanič, Dervišević, Ogrinec, Santos (68' Mulahusejnović), Žugelj, Bajde, Tavares. Trener: Darko Milanič.

AKHMAT: Gudiev, Musalov, Adamov, Kaloshin, Batcuev, Kharin, Khubulov, Sadulaev, Ponce, Mbeng, Osmolovskiy. 2. polčas: Gorodov, Kaloshin, Nižić, Wilker, Kharin, Utsiev, Kadyrov, Shvets, Berisha, Mitrishev, Ivanov. Trener: Rashid Rakhimov.

Maribor je drugo prijateljsko tekmo odigral čez mejo v vasici Heiligenkreuz im Lafnitztal, nasprotnik pa je bila osmo uvrščena ekipa ruskega prvenstva v minuli sezoni Akhmat iz Groznega. Klub, ki je v lasti čečenske republike in v katerem pomembne odločitve sprejema kontroverzni čečenski vodja Ramzan Kadirov, je slavil s 3:2, prvi polčas, v katerem sta oba trenerja na igrišče poslala boljši enajsterici, pa se je končal z neodločenim izidom 1:1.

Pri Mariboru sta vnovič začeli novinci Andrej KotnikRok Kronaveter in Špiro Peričić, najdražji poletni novinec Rudi Požeg Vancaš pa še naprej vadi po samostojnem programu in trenutno ni na razpolago trenerju Darku Milaniču.

Maribor je povedel po avtogolu Kharina, ki je slabo posredoval pred Martinom Kramaričem, po pol ure igre pa je za izenačenje poskrbel Venezuelec v vrstah Akhmeta Ponce. Maribor si je sicer v prvem delu ustvaril kar nekaj priložnosti, po izenačenju sta z glavo zapretila Kramarič in novinec Andrej Kotnik.

Sledile so menjave enajsteric in hitro vodstvo Akhmeta, ki je preko Ivanova v 48. minuti povedel z 2:1. Sledila sta nevarna strela kapetana Maribora Tavaresa in povratnika s posoje v Krškem Sandija Ogrinca, v 73. minuti pa je padel tretji ruski gol, pod katerega se je podpisal Berisha. Končni izid tekme je sedem minut kasneje postavil Tavares, ki je po podaji Žuglja z 20 metrov zadel v polno.