19.9.2021, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 2.800 | Sodnik: Rade Obrenović
Maribor 1:2 Mura
Robert Voloder 33' 1 : 0
1 : 1 36' Žiga Kous
1 : 2 89' Jan Gorenc
9. krog - vsi rezultati

Kaotičen teden v Mariboru je končan: Mura je osvojila Ljudski vrt, je bilo to slovo Simona Rožmana?

Uredništvo 19. september 2021 2 Komentiraj
Jan Gorenc je Muri priigral zmago v Ljudskem vrtu. (foto: pigac.si)
Mura je osvojila Ljudski vrt! Mariborčani so bolje začeli tekmo, celo povedli, nato pa prejeli gol, izgubili Nemanjo Mitrovića, tekma pa se je končala z ovacijami za gostujočega trenerja Anteja Šimundžo.
Po burnem dogajanju v preteklih dneh so Mariborčani danes gostili enega najtežjih nasprotnikov v ligi. V Ljudski vrt je prišla Mura, z nekdanjim mariborskim trenerjem Antejem Šimundžo. Za Simona Rožmana bi to lahko bila celo zadnja tekma na trenerski klopi Maribora

Domačini so dobro začeli tekmo, že v četrti minuti je Voloder z lepo podajo zaposlil Žuglja, ki je prišel pred Obradovića, vendar ga ni uspel premagati. Še lepšo priložnost je imel v sedmi minuti Mudrinski, ki je z glavo skorajda dosegel gol, a se je spet izkazal Obradović. Mariborčani so še poizkušali preko Žuglja, vendar brez uspeha, prav tako v primeru novega udarca Mudrinskega v 31. minuti. V 33. minuti pa gol. Podajo iz kota je v gol pretvoril Robert Voloder! A vodstvo domačih ni trajalo dolgo, samo tri minute pozneje je Mura izigrala mariborsko obrambo, Maroša je podal, Žiga Kous pa zadel za 1:1, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

Drugi polčas se je za Maribor slabo začel. Rade Obrenović je padec Mitrovića in posledično prekršek ocenil kot situacijo za drugi rumeni karton, nekdanji nogometaš Olimpije je moral z igrišča. Maribor je z desetimi igralci nato hitro prejel gol, a Maroša je bil v prepovedanem položaju. Mura je nadaljevanju prevzela pobudo in imela v 61. minuti sijajno priložnost. Karničnik je podal na drugo vratnico, sam je bil sam Šturm, a le za las je bil prekratek. V 65. minuti je z roba kazenskega prostora poizkusil še Škoflek, bil je blizu, vendar vseeno premalo precizen.

Ažbe Jug je v 72. minuti zaustavil nov strel Maroše. V mariborski ekipi je nato priložnost dobil neuspešni prebežnik v Olimpijo Andrej Kotnik, ki je ob vstopu v igro prejel kar precej žvižgov s tribun. Prekmurci so vztrajali tako dolgo, da so prišli do vodstva. Po podaji iz kota je Šturm "podaljšal" do Gorenca, ki je zadel z ramo! Mura je tekmo imela pod kontrolo in jo tudi uspešno pripeljala do konca.