2.10.2021, ob 20:15 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 6.600 | Sodnik: David Šmajc
Maribor 0:0 Olimpija
12. krog - vsi rezultati

Iskriv derbi v Mariboru: Sirk je branil gol Olimpije, Tallova žoga za zmago je zletela v nebo

Uredništvo 2. oktober 2021 2 Komentiraj
Maribor in Olimpija sta odigrala drugi večni derbi v sezoni. (foto: pigac.si)
Končan je drugi večni derbi v sezoni. V Ljudskem vrtu smo videli kar nekaj isker, tudi nekaj odprtih priložnosti, a nič golov.
Maribor je nocoj gostil drugi večni derbi to sezono. Prvega v Ljubljani je dobila Olimpija, v vmesnem obdobja pa sta oba kluba doživela marsikateri pretres. Prvi zaključni strel v Ljudskem vrtu smo videli že v tretji minuti, po tleh je streljal Sikošek. Hitro je Maribor zagrozil še drugi, po podaji z desne strani je bil pred nespretnim Vidmarjem Mudrinski, Boakye pa je rešil goste. V 16. minuti je zadišalo po vodstvu Maribora, stresel se je gol Olimpije! Požeg Vancaš je lepo zaposlil Sikoška, ki je našel Marka Alvirja, ta pa je zadel le okvir gola!

Pasivna Olimpija je Mariboru veliko dovoljevala in tvegala, saj je napade sekala na robu kazenskega prostora. Žugelj se je v 24. minuti opogumil, potem ko si je priigral prostor za strel, Vidmar je žogo ujel. Prvi strel gostov smo videli v 29. minuti, a je bil Boakye daleč od uspeha. V 36. minuti, po napaki Boakyea, so Mariborčani spet napadli po levi strani, v kazenskem prostoru je do strela prišel Mudrinski, a slabo zadel žogo. V 43. minuti mevarna situacija v mariborskem kazenskem prostoru, Jug je rešil gol ob strelu Talla. To je bila lepa priložnost Olimpije.

V 49. minuti, iz prve prave akcije, dober zaključek Nina Žuglja, ki je imel pred seboj branilca, se ga otresel, Vidmar se je mukoma rešil. Olimpija je v drugem polčasu, potem ko je Maribor stisla, zapretila v 58. minuti, preko Dina Špeharja. Jug je žogo odbil v kot. Tekma je bila danes polna prekinitev, prekrškov in dolgega izvajanja kotov.

Karanović je s klopi potegnil orožje v obliki izkušenega Roka Kronavetra, tekla je 73. minuta. Olimpija je celo zaživela in postala nevarna, četudi ni imela nikogar, ki bi znal zaključiti. Maribor je opazno padel v ritmu. V 86. minuti, po napaki na levi Olimpijini strani, velika priložnost za Maribor! Mariborčani so žogo verjetno že videli v golu, panika je bila v obrambi Olimpije velika, toda Koderman je po podaji Mutavčića zadel - Roka Sirka! Mariborčani so sami preprečili gol, kajti Vidmar je bil praktično že premagan. Sodnik Šmajc je drugi polčas podaljšal za pet minut, a Olimpija je bila tista, ki je bila bolj aktivna. Aldair je imel celo akcijo za gol in zmago, Jug je žogo odbil, Lamine Tall pa je žogo poslal čez gol! Gol je bil prazen ...