6.10.2018, ob 17:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 3.500 | Sodnik: Mitja Žganec

Uredništvo 6. oktober 2018 4 Komentiraj
Maribor je nevarno plesal proti Aluminiju in se na koncu trudoma veselil zmage z 2:1, za katero je bil z novim izjemnim zadetkom vnovič najbolj zaslužen Amir Dervišević, ki je mojstrsko izvedel prosti strel.

Po visokem porazu v Murski Soboti je Maribor danes gostil Aluminij. Hitro po prvem pisku sodnika se je domače občinstvo že razveselilo vodstva, ki je napovedovalo nov pohod proti zmagi Maribora. Dino Hotić je podal za obrambo gostov, tam je bil Jan Mlakar in zadel sedmič to sezono. Na vrhu lestvice najboljših strelcev lige se je izenačil prav s Hotićem. Mariborčani so v nadaljevanju iskali drugi zadetek. Luka Janžeković je v 23. minuti zaustavil strel Amirja Derviševića. Sledil je strel Vilerja, malce pred iztekom prvega polčasa pa je priložnost za gol zakockal še Mlakar. Gostje niso bili pretirano nevarni.

Mlakar bi lahko kmalu po začetku drugega dela igre z drugim golom tlakoval pot do treh točk, toda Janžeković se ni dal Sledil je poizkus Zahovića, nato pa hladen tuš za gostitelje. Po podaji z desne strani je v 62. minuti Rok Kidrič poravnal izid. Mariborčanom se je zdaj začelo muditi. Nato pa je na sceno stopil najboljši vezist lige. Amir Dervišević je z desne strani izvajal prosti strel, bil je natančen in, kot se je izkazalo na koncu, poskrbel za novo zmago zadnje čase ne več tako prepričljivega Maribora.