12.9.2021, ob 20:15 | Štadion: Športni park Kidričevo | Gledalcev: 900 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Aluminij 3:0 Maribor
Nik Marinšek 14' 1 : 0
Aljaž Krefl (11m) 86' 2 : 0
Rok Kidrič 92' 3 : 0
8. krog - vsi rezultati

Debakel Maribora v Kidričevem, po premoru najslabša predstava sezone vijoličastih

Uredništvo 12. september 2021 8 Komentiraj
Maribor je izgubil proti Aluminiju. (foto: pigac.si)
Dolg premor Mariboru ni koristil. Na prvi tekmi so varovanci Simona Rožmana v Kidričevem doživeli pravi polom, po katerem se je že tako velik dvom v potencial mariborskega moštva še povečal.
Maribor je v letošnji sezoni svojim navijačem pripravil že kar nekaj neprijetnih presenečenj, nobeno pa se ne more kosati s tem, kar se je zgodilo danes v Kidričevem. Aluminij je svoje regionalne tekmece pričakoval kot zadnji na lestvici, do nocojšnje tekme pa v slovenskem državnem prvenstvu ni zabeležil niti ene zmage.

V mariborskih vrstah se je premierno predstavil novinec Ognjen Mudrinski, Francoz Malik Sellouki je začel na rezervni klopi, novost pa je tudi reaktivacija Roka Kronavetra, ki je v drugem polčasu vstopil v igro.

Maribor je začel odločno in si preko Mudrinskega priigral dve lepi priložnosti za vodstvo, pri čemer se je prvič izkazal domači vratar Janžekovič, pri drugi pa je zgrešil žogo. V 14. minuti je Maribor drago plačal zapravljeni priložnosti. Aljaž Krefl je podal v sredino, dobro pa je reagiral Nik Marinšek, ki je žogo zabil pod prečko vrat Ažbeta Juga. Maribor je po zaostanku še naprej pritiskal, a je nocoj realizacija pogorela na celi črti, saj sta po vodi splavali še priložnosti Jana Repasa in Roka Maherja, ki je dobil priložnost v začetni enajsterici.

Pri napadih pa so pozabili na obrambo. V 39. minuti so imeli Kidričani veliko priložnost, da iz protinapada vodstvo še povišajo, Armin Đerlek je ušel po desni strani, podal v sredino, kjer bi Haris Kadrić lahko vprašal Juga, kam mu naj pošlje žogo, a je streljal slabo, mariborski vratar mu je strel ubranil.

Takoj po začetku drugega polčasa je Nino Žugelj zadel vratnico, tudi v nadaljevanju pa Maribor terenske premoči nikakor ni uspel pretvoriti v zadetke. V končnici se je Maribor dokončno sesedel kot hišica iz kart. V 85. minuti je v kazenskem prostoru Ilija Martinović storil prekršek nad Tilnom Pečnikom, z bele točke pa je nato natančen branilec Aljaž Krefl. To pa še ni bilo vse. V sodniškem dodatku sta rezervista Robert Pušaver in Rok Kidrič izvedla akcijo, slednji je z glavo poslal žogo ob vratnici v mrežo za končnih 3:0.

Maribor bo prvo četrtino sezono sklenil v Ljudskem vrtu proti Muri.