19.9.2020, ob 18:00 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Rade Obrenović
Rezultati 4. kroga

Celjani dvakrat vodili v Ljudskem vrtu, Kronaveter rešil Maribor

Uredništvo 19. september 2020 5 Komentiraj
Rok Kronaveter je bil joker Maura Camoranesija na štajerskem derbiju. (foto: pigac.si)
Jubilejni stoti štajerski derbi med Mariborom in Celjem je minil v znamenju pobude aktualnih prvakov, ki so dvakrat povedli, a se morali na koncu vendarle zadovoljiti le s točko.
Prazen Ljudski vrt je danes gostil jubiljeni stoti štajerski derbi med Mariborom in Celjem, obračun pa je bil zanimiv z obeh strani, in sicer je za novega trenerja Maribora Maura Camoranesija predstavljal prvi zahtevnejši izziv po prevzemu vodenja vijoličastih, na drugi strani pa so Celjani po slabem začetku nove sezone potrebovali pozitiven rezultat.

Celjani, ki so na zadnjih dveh gostovanjih v Ljudskem vrtu osvojili vseh šest točk, so bolje krenili v tekmo in hitro dvakrat zapretili preko Ivana Božića. V 18. minuti so zasluženo tudi povedli, ko je slabo reakcijo Luke Koblarja kaznoval Mitja Lotrič ter z diagonalnim strelom z desne strani premagal Ažbeta Juga. Maribor, ki je tudi tokrat igral brez Luke Zahovića, je zapretil preko Rudija Vancaša Požega, dobro pa je svoje delo opravil tudi celjski vratar Matjaž Rozman, ki je posredoval po strelu Jasmina Mešanovića.

Maribor je drugi polčas začel z odločno namero, da čim prej izenači rezultat, to pa mu je uspelo v 57. minuti, ko je po zmešnjavi pred celjskimi vrati z bližine zadel Mešanović. Sledile so minute Rozmana, ki je zaporedoma ubranil strela Vancaša Požega in Derviševića, nato pa je sledil nov hladen tuš, v katerega je bil vnovič vpleten domači branilec Luka Koblar. Jakob Novak je lepo preigral branilca Maribora in akcijo zaključil z zadetkom za novo celjsko vodstvo z 2:1. To je trajalo le dve minuti, ko je velemojstrsko s škarjicami zadel rezervist Rok Kronaveter in novemu trenerju hitro pokazal, kako dragocen je lahko za mariborsko ekipo. Tik pred koncem tekme je imel Kronaveter celo izjemno priložnost za popoln mariborski preobrat, a je njegov strel zletel čez gol.