SLO | SRB

Brez presenečenja in brez pravega izzivanja preobrata: Maribor vztraja v nizu porazov, tudi v Helsinkih je gladko položil orožje

Uredništvo 11. avgust 2022 4 Komentiraj
Maribor se bo boril za uvrstitev v konferenčno ligo, potem ko je izgubil tudi povratno tekmo s finskim HJK.
- Kvalifikacije za ligo prvakov, tretji krog:

Povratna tekma

HJK 1:0 MARIBOR

Hostikka 54.
Naprej HJK s 3:0.

Stadion: Bolt Arena. Sodnik: T. Stieler (NEM).

HJK: Hazard, Hoskonen, Hostikka, Lingman, Tenho, Radulović, Murilo, Vaananen, Raitala, Browne, Abubakari. Igrali so še: Hetemaj, Soiri, Olusanya, Terho, Tanaka.

Maribor: Bergsen, Kronaveter, Božić, Sikošek, Vidaković, Repas, Brnić, Baturina, Karić, Žinić, Mitrović. Igrali so še: Guerrico, Antolin, Sirk, Vupotnik, Laušić.

Maribor je v Helsinkih lovil dva gola zaostanka s prve tekme. Prvi polčas je začel bolje kot tistega v Ljudskem vrtu. Do prve priložnosti je bilo potrebno čakati do 12. minute, ko si je žogo namestil Jan Repas, streljal pa mimo domačega gola. Finci so prvič sprožili proti golu v 19. minuti, po akciji in podaji z desne strani je v kazenskem prostoru skočil Abubakari, žoga je zletela mimo gola. V naslednji minuti drugi poizkus Maribora v prvem delu igre - Brnić je sprožil z desnico, a udaril mimo gola.

V nadaljevanju priložnosti ni bilo več. Omeniti velja gol, ki so ga domači dosegli v 32. minuti, toda strelec Abubakari je pred strelom storil prekršek in sodnik je gol takoj razveljavil. Kar se Maribora tiče, se je na začetku sodnikovega podaljška zgodila situacija, ki bi se lahko končala tudi drugače. Hoskonen je zrušil Baturino, izgledalo je grobo, sodnik pa ni dosodil enajstmetrovke.

Mariboru je tudi danes manjkalo konkretnosti. Bil je preveč pasiven, čeprav je lovil zaostanek. V drugem polčasu je hitro sledil hladen tuš. Velika napaka v mariborski obrambi, Vidakoviću je Hostikka pobegnil in zadel za vodstvo HJK. Po doseženem golu so Finci seveda bili, kjer so želeli. Maribor je bil ekstremno daleč od uspeha. Baturina je v 58. minuti sicer preizkusil Hazarda, ki pa je tudi današnjo tekmo končal brez prejetega gola. Videli smo še prečko domačih, ki so se na koncu veselili povsem zasluženega napredovanja v playoff. Maribor pa se bo boril le za konferenčno ligo.