27.2.2021, ob 17:15 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Nejc Kajtazović
Aljoša Matko 45' 1 : 1
24. krog - vsi rezultati

Bore malo pravega nogometa v Ljudskem vrtu: Skromen večni derbi se je končal z remijem

Uredništvo 27. februar 2021 6 Komentiraj
Tretji večni derbi sezone je ponudil sila malo zadovoljstva nogometnim navdušencem, Maribor in Olimpija sta namreč odigrala enega najslabših derbijev zadnja leta. Zmagovalca ni bilo.
Derbi v Mariboru se je začel neugodno za goste iz Ljubljane, saj je že po sedmih minutah moral z igrišča poškodovani Fink, zamenjal ga je Andrejašič. Olimpija je tekmo začela precej bolje, držala je žogo, Mariborčani pa so imeli težave že s prenosom žoge na nasprotno polovico. V 11. minuti je Olimpija povedla. Čorić je podal s prostega strela, v kazenskem prostoru je skočil Antonio Delamea Mlinar, preskočil Peričića, Jug je bil nemočen. Olimpija je po vodstvu še nekaj časa kontrolirala igro, nato pa iz minute v minuto bolj padala.

Maribor se je pobiral in počasi gradil svojo igro. Jan Mlakar je bil kar trikrat v ofsajdu, dvakrat pa mu je tudi brez prepovedanega položaja uspelo zapretiti Frelihu, ki pa je dobro branil svoj gol. Tega pa ne moremo reči za trenutek v sodnikovem podaljšku. Aljoša Matko je potegnil v protinapad, Delamea Mlinar je bil zanj prepočasen, Belokranjec je ustrelil (prišel je s strani), Frelih pa je slabo reagiral. Maribor je tako izenačil tik pred koncem prvega polčasa.

Drugi polčas je s priložnostjo začela Olimpija, v 49. minuti je Timi Max Elšnik poizkusil v svojem slogu, z razdalje. Jug je imel kar nekaj dela, a žogo je ukrotil. Ljubljančani niso v drugem polčasu igrali nič bolje kot v drugi polovici prvega. Sicer so uspeli držati Mariborčane stran od svojega gola, to pa je bilo tudi vse.

Spremljali smo res nekakovostno predstavo obeh ekip, ogromno nabijanja žoge v zrak in v avt. Večinoma povsem nekontrolirano in brez cilja. Menjave obeh trenerjev niso bistveno spremenile razmerij moči ali pa počasnega tempa igre. Je pa rezervist pri gostih Andres Vombergar v 84. minuti zapravil t.i. match žogo. Sam je prišel pred Juga, žogo pa nespretno nabil tako visoko v zrak, da si bo neverjeten lapsus verjetno še dolgo očital. Vsaj moral bi si ga. Naposled se je derbi, zagotovo eden najbolj skromnih zadnja leta, končal z delitvijo točk (1:1).