20.12.2020, ob 17:15 | Štadion: Ljudski vrt | Sodnik: Mihael Antić
Rudi Vancaš Požeg 38' 2 : 2
Rezultati 19. kroga

Aluminij je v Ljudskem vrtu pokazal zobe, Maribor bo pomnil predvsem Mlakarjevo nerodnost

Uredništvo 20. december 2020 2 Komentiraj
Aluminij je prekinil niz neuspehov proti Maribor in danes v Ljudskem vrtu osvojil točko. Vijoličasti leto končujejo kot jesenski prvaki, pred Olimpijo imajo tri točke prednosti.
Aluminij je bil doslej hvaležen gost v Ljudskem vrtu, vendar je s spremembo trenerja (prišel je Oskar Drobne) ekipa očitno zadihala. V Mariboru se je začelo po taktu domačih, ki so preko Klinarja že v uvodnih minutah ogrožali Janžekoviča. V 11. minuti pa neverjetna situacija, ki Janu Mlakarju ne bi smela biti v ponos. Napake v gostujoči obrambi so mu na nogo pripeljale žogo, ki bi jo iz neposredne bližine moral samo potisniti v gol, a je reagiral skrajno nerodno - brez gola!

V 22. minuti so gostje to kaznovali. Po odbitku je žogo v mrežo poslal Flakus Bosilj. Maribor je hitro odgovoril, preko Jana Repasa, ki je zadel z 18 metrov. Aluminij je drugič danes povedel v 30. minuti, s prostega strela je atraktiven gol dosegel Prša. Pred odhodom na odmor je Maribor izenačil, z glavo je zadel Rudi Požeg Vancaš. V 43. minuti se je strela še mariborska prečka, zadel jo je Krajnc.

Mariborčani so ob polčasu menjali, vstopil je Uskoković, za njim pa še Kronaveter. Dervišević je v 59. minuti močno udaril proti golu, Janžekovič pa se ni pustil premagati. Mariborčani so poizkušali preko Mešanovića in tudi preko rezervista Matka, vendar brez uspeha. V drugem polčasu tako nismo videli nobenega gola, ostalo je, potem ko je Janžekovič zaustavil vse strele gostiteljev, pri izidu 2:2 iz prvega dela igre.