Uredništvo    12. julij 2018
Kvalifikacije za uvrstitev v ligo Europa, prvi krog, prva tekma

Maribor preskočil prvo oviro

Maribor je na prvi evropski tekmi nove sezone nadigral in zasluženo premagal Partizani iz Tirane. Za mirno pripravo na povratno tekmo v Ljudskem vrtu je v drugem polčasu poskrbel Gregor Bajde.

PARTIZANI TIRANA 0:1 MARIBOR
Prizorišče: Stadion Selman Stermazi v Tirani. Gledalcev: 1.300. Sodnik: Jerome Brisard (BEL). Rumeni kartoni: Trashi (Partizani)

PARTIZANI: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojković, Kalari (56' Bardhi), Trashi, Mala (74' Abdurahimi), Telushi, Hila, Asani, Progni (64' Nikolić). Klop: Xhika, Bitri, Atanda, Hysenaj, Bardhi, Nikolić, Abdurahimi. Trener: Skender Gega.

MARIBOR: Handanović, Milec, Šuler, Ivković, Viler, Vrhovec, Dervišević, Kramarič (64' Hotić), Bajde (87' Vršič), Tavares (80' Mlakar), Zahović. Klop: Cotman, Rajčević, Pihler, Vršič, Hotić, Mešanović, Mlakar. Trener: Darko Milanič.

Nogometaši Maribora so uspešno prestali ognjeni krst v novi evropski sezoni, saj se z gostovanja v Albaniji vračajo s polnim plenom in z odličnim izhodiščem pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu. Maribor je v Tirani dokazal, da je upravičeno veljal za favorita, nagrada za dobro predstavo pa je bila zmaga, za katero je v drugem polčasu zadel Gregor Bajde, morda celo najbolj presenetljivo ime v začetni enajsterici Darka Milaniča.

Gostitelji so v drugi minuti ogreli pesti Jasmina Handanovića, le nekaj trenutkov kasneje pa je po akciji bočnih branilcev Martin Milec le za malo zgrešil vrata po podaji Mitje Vilerja. V 21. minuti je imel Maribor preko Martina Kramariča novo lepo priložnost  za vodstvo, v prvem polčasu pa velja omeniti še nevarna poskusa Luke Zahovića in Marcosa Tavaresa.

V peti minuti nadaljevanja je za potezo tekme poskrbel Bajde, ki je najprej daleč od vrat ukradel žogo, nato pa krenil v samostojen prodor, ki ga je zaključil z natančnim strelom po tleh. Po prejetem zadetku so se Albanci skušali vrniti v igro, a so znova prišle na plan izkušnje Maribora, ki se je tako domov vrnil s pomembno zmago.