SLO | SRB
3.10.2021, ob 17:00 | Štadion: Bonifika | Gledalcev: 600 | Sodnik: Rade Obrenović
Koper 2:2 Celje
0 : 1 16' Ester Sokler
Maks Barišić 37' 1 : 1
1 : 2 42' Tjaš Begić
Žan Žužek 67' 2 : 2
12. krog - vsi rezultati

Ta konec tedna v slovenskem prvenstvu nihče ni ne zmagal ne izgubil: Tudi Koper in Celje remizirala!

Uredništvo 3. oktober 2021 0 Komentiraj
Tjaš Begić je dosegel svoj drugi zadetek v letošnji sezoni. (foto: nkcelje.si)
Dvanajsti krog državnega prvenstva je prinesel zelo nenavaden razplet, saj se je tudi peta tekma končala brez zmagovalca. Koper s tem ostaja sam na čelu lestvice.
Po treh tekmah brez zadetkov in petkovem remiju med Aluminijem in Radomljami se je tudi zadnji obračun 12. kroga državnega prvenstva končal brez zmagovalca. Vodilni Koprčani so doma pričakali Celjane, katere je drugič vodil Simon Sešlar, zanimiv obračun pa se je končal s štirimi zadetki in delitvijo točk, po kateri sta obe ekipi zadržali svoja položaja na prvenstveni lestvici.

Celjani so povedli v 16. minuti, ko je akcijo z natančno podajo začel Tamar Svetlin, po podaji Ivana Božića pa jo je z zadetkom zaključil Ester Sokler. Celjani so bili za izenačenje v največji krivi kar sami, saj je po napaki vratarja Florijana Raduhe z leve strani prazno mrežo zadel Maks Barišić in ponovno sam prevzel vodstvo na lestvici strelcev.

Vodstvo je trajalo le kratek čas, saj pet minut kasneje z roba kazenskega prostora meril mladi up Tjaš Begić, po posredovanju Davida Adama pa se je žoga od vratnice odbila v mrežo. To je bil drugi zadetek nekdanjega člana Gorice v tej sezoni.

V drugem polčasu je v 55. minuti Matej Palčič zaposlil Raduho, ki pa je žogo odbil, tako kot tudi v 67. minuti, še v isti minuti pa je Žan Žužek izid poravnal, ko je z močnim volejem v mrežo pospravil slabo odbito žogo Benedičiča.

Koper je bil bliže zmagi, a je strel Barišića v 71. minuti le za malo zgrešil cilj.