19.12.2020, ob 13:00 | Štadion: Stadion Rajka Štolfe | Sodnik: Roman Glažar
Jakoslav Stanković 90' 3 : 4
Rezultati 19. kroga

Sežana tik pred zimskim premorom prvič poražena na svojem igrišču

Uredništvo 19. december 2020 0 Komentiraj
Koper je na zadnji tekmi v letu 2020 v gosteh premagal Sežano. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Izjemne serije Tabora iz Sežane na domačem igrišču je konec. Po pravi goliadi s sedmimi zadetki jo je prekinil Koper, ki se je tako pobral po dveh zaporednih porazih.
Po devetih tekmah, na katerih je Sežana osvojila kar 23 od 27 možnih točk, je domača ekipa na stadionu Rajka Štolfe igrišče prvič v sezoni zapustila sklonjenih glav. Serijo je končal Koper, ki je po tako po dveh zaporednih porazih popravil vtis in bo jesenski del sezone končal na mestu, ki napoveduje odločen spopad za Evropo.

Ogrevanje je bilo v Sežani le za vzorec. Že v četrti minuti je za vodstvo Kopra zadel Maks Barišić, ko je prejel podajo Bojana Kneževića, na koncu pa v kazenskem prostoru obšel še Jana Koprivca za 1:0. Nogometaš, ki je skoraj celotno člansko kariero preživel v Italiji, je svoj drugi zadetek dosegel tri minute kasneje, ko je lepo zaključil samostojno akcijo, tretji zadetek pa je padel že v naslednjem napadu, ko je Dino Stančić, nekdanji član Kopra, izkoristil napako izkušenega Aleksandra Rajčevića in Sežano vrnil v igro.

Koper je tretjič zadel v 21. minuti, ko je po podaji Krajinovića vnovič zadel prvi koprski strelec Nardin Mulahusejnović, končni izid polčasa pa je v 41. minuti postavil Žan Žužek, ki je lepo zadel z volejem z 20 metrov.

Sežana se navkljub visokemu zaostanku ni predala, žarek upanja pa se je prikazal v 61. minuti, ko je z lepim diagonalnim strelom zadel Aldair. V 87. minuti je pred golom do strela prišel še Stančič, a žogo poslal mimo vrat, v zadnji akciji na tekmi pa je Jakoslav Stanković s 15 metrov postavil končni izid.