10.2.2024, ob 17:30 | Štadion: Bonifika | Gledalcev: 500 | Sodnik: Bojan Mertik
20. krog - vsi rezultati

Nekdanji slovenski reprezentant Aleksandar Radosavljević je debitiral v trenerskih klopeh Prve lige, njegov Koper je razočaral

Uredništvo 10. februar 2024 0 Komentiraj
(foto: Uradni facebook profil kluba)
Na Bonifiki je bilo v zaključku dramatično, Aleksandar Radosavljević pa je na koncu pri Kopru debitiral s porazom.

Aleksandar Radosavljević je nocoj debitiral na trenerski klopi Kopra na tekmi proti Radomljanom. Prvi polčas je ponudil presenetljivo nezanimivo predstavo z obeh strani. Izpostaviti gre situacijo iz 30. minute, ko je novinec Tino Blaž Lauš sprožil po podaji Nkade, toda izkazal se je gostujoči vratar Emil Velić. To pa je bil edini omembe vreden vrhunec v prvem polčasu na Bonifiki.

V nadaljevanju je bilo vendarle precej bolj zanimivo. Zgodaj je zapretil Koper, toda Nkada s strelom ni bil dovolj natančen. Na drugi strani sta kmalu sledila dva zelo obetavna prodora Šošića, ki pa je obakrat meril preveč po sredini, da bi prelisičil koprskega vratarja Jana Koprivca. Odgovoril je Vešner Tičić, toda ni presenetil Velića, ostalo je pri 0:0. Koper je vse bolj pritiskal.

No, vsaj skušal je. Radomljani so znali dobro sekati ritem, da Koper ni kontinuirano prihajal v napad, potem pa so s pametnim kroženjem žoge nekajkrat našli luknje v domači obrambi, toda mreži sta mirovali. Vešner Tičić je imel v 83. minuti precej lepo priložnost po hitrem napadu Kopra, toda s strelom z bližine je za las zgrešil desno vratnico. V dodatku pa je končno padel gol.

Povratnik Gaber Dobrovoljc je v sodnikovem dodatku poskrbel za zmago Radomelj z 1:0, s katero so mlinarji na lestvici Prve lige skočili na 8. mesto.