21.11.2021, ob 20:15 | Štadion: | Sodnik:
Bede Amarachi Osuji 83' 3 : 2
17. krog - vsi rezultati

Koper po težki borbi strl Radomlje in zadržal prvo mesto

Uredništvo 21. november 2021 2 Komentiraj
Bede Osuji je dosegel zmagoviti zadetek za Koper. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Koper je na tekmi z dvema izključitvami premagal Radomlje in še za en teden podaljšal bivanje na samem vrhu prvenstvene lestvice. Maks Barišić je že pri 10 zadetkih.
Koper je na napeti tekmi doma strl odpor borbenih Radomelj in bo po novi zmagi še za en teden ohranil status vodilne ekipe na lestvici. Prvi od kar petih zadetkov na tekmi je padel pet minut pred koncem polčasa, ko je v gneči pred vrati hrvaški branilec Ivan Novoselec žogo poslal pod prečko vrat gostov, pri katerih je prvič branil novinec Emil Velič.

Radomlje so izenačile kmalu po začetku drugega dela igre, ko je po kotu zadel Marko Božič. V 67. minuti je sledila sporna izključitev Žana Žužka, čeprav je na golovi črti žoga v roke zadela Karla Bručića. Z bele točke je meril Luka Cerar, izkazal pa se je domači vratar David Adam, ki je ohranil izid 1:1. V 74. minuti je Koper povedel, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel Maks Barišić in dosegel deseti gol sezone, s katerim se je utrdil na vrhu lestvice strelcev.

Pet minut kasneje so Radomlje znova izenačile, ko je z glavo zadel nedavni avtor izjemnega zadetka s škarjicami Gedeon Guzina. Nekaj trenutkov kasneje je drugič porumenel Marin Žulj, kazen pa je sledila v naslednjem protinapadu, ko je po podaji Barišića zadel rezervist Bede Osuji in Kopru priigral zmago.