SLO | SRB
22.5.2022, ob 17:30 | Štadion: Športni park Šiška | Gledalcev: 1.600 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Bravo 0:0 Koper
36. krog - vsi rezultati

Koper je danes zatajil v Spodnji Šiški in le remiziral proti Bravu

Uredništvo 22. maj 2022 2 Komentiraj
Tekma v Prekmurju na koncu ni igrala vloge, Koper ni dosegel osnovnega cilja proti Bravu. (foto: pigac.si)
V Šiški sta se danes v zadnjem krogu Prve lige Telemach pomerila Bravo in Koper, gostje so za naslov prvaka potrebovali ugoden rezultat in kiks Maribora proti Muri.
Koper je bil danes v Ljubljani na posebni misiji. Četa trenerja Zorana Zeljkovića je bila v kombinacijah za naslov prvaka, toda za osvojitev lovorike so potrebovali zmago proti Bravu, pa tudi pomoč Mure. V Prekmurju je istočasno gostoval Maribor, ki je bil pred današnjo tekmo v boljšem položaju. V prvem polčasu sta mreži obeh vratarjev mirovali.

Tudi v nadaljevanju Koper ni izrazito prevladoval, je pa Žužek v 65. minuti nastreljal vratnico. Med tem je Maribor na tekmi proti Muri vodil že s 3:0. V nedavnem finalu slovenskega pokala je Koper prikazal precej boljšo predstavo, danes so delovali precej zadržano. Bravo je nekajkrat zapretil, toda v zaključkih niso bili natančni.

Eden največjih zvezdnikov slovenskega prvenstva, Kaheem Parris, se tokrat ni proslavil. Zeljković ga je posledično iz igre povlekel v 75. minuti, na zelenici ga je zamenjal Šušnjara. Tudi zadnjih 15 minut srečanja ni ponudilo pretirano zanimivega dogajanja, borba se je pretežno odvijala na sredini igrišča.

Tekma se je končala z najbolj nepriljubljenim rezultatom – 0:0. Koper bo tako sezono sklenil na drugem mestu v državnem prvenstvu in kot slovenski pokalni prvak, trener Zoran Zeljković in njegov štab so opravili zares sijajno delo. Bravo pa bo končal na sredini lestvice, kar postaja že nekakšna stalnica za Šiškarje v Prvi ligi Telemach