16.12.2023, ob 15:00 | Štadion: Z'dežele | Gledalcev: 640 | Sodnik: Matej Jug
17. krog - vsi rezultati

Celjani so debi ponudili 16-letnemu talentu: Vodilna ekipa Prve lige se na odmor odpravlja z 10 točkami prednosti pred konkurenco

Uredništvo 16. december 2023 0 Komentiraj
(foto: Uradni facebook profil kluba)
Potrebovali so nekaj časa, toda Celjani so na koncu vendarle prepričljivo odpravili Koper, ki zmage v Prvi ligi že lep čas ni okusil. Četa trenerja Damirja Krznarja se na odmor odpravlja z lepo prednostjo.

Danes smo pospremili nadaljevanje prekinjene in preložene tekme 17. kroga slovenske Prve lige, Celjani so gostili Koper. Na prvi tekmi sta ekipi odigrali 30 minut, rezultat pa je bil 0:0. Danes je zato prvi del trajal vsega 15 minut, potem pa sta se zasedbi odpravili na odmor. Izrazitih priložnosti ni bilo na spregled, več pa so od igre imeli favorizirani Celjani, ki so vodilna ekipa v slovenskem prvenstvu.

V nadaljevanju smo prvo resno situacijo pospremili v šele 67. minuti. Po dobri podaji Zabukovnika je do strela v ugodnem položaju prišel Egor Prutsev, toda z zaključkom se ni izkazal. Podobno je bilo že minuto kasneje, ko spretni Rus spet ni meril dovolj natančno. Petnajst minut pred iztekom devetdesete je Mark Zabukovnik sprožil z roba kazenskega prostora, toda vezist je premočno udaril po žogi.

Celjani so narekovali ritem in pridno pritiskali, na drugi strani pa si Koper ni priigral omembe vrednih akcij pred vrati domače ekipe. V 84. minuti so bili Celjani nagrajeni! Karničnik je podaljšal podajo Popovića do Svetlina, ta pa je potem z bližine spretno premagal Jana Koprivca in zadel za vodstvo z 1:0! Štiri minute zatem je v polno meril še Bajde po podaji Karničnika in tekma je bila odločena - 2:0.

Celjani se bodo na zimski odmor odpravili na prvem mestu in z 10 točkami prednosti pred Olimpijo. Koprova serija brez zmage se nadaljuje, kljub temu pa bodo Primorci prezimili na tretjem mestu v Prvi ligi in spomladi jih bo bržkone vodil nov trener. Ne gre spregledati, da je danes v zadnjih minutah za Celje debitiral 16-letni fant po imenu Alban Veselaj, nadarjeni napadalec iz mladinske selekcije.