13.9.2020, ob 18:00 | Štadion: Športni park Nova Gorica | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 13. september 2020 3 Komentiraj
Gorica je pokazala veliko pomanjkanje kakovosti na primorskem derbiju, ki ga je kar eno uro igrala z igralcem več. Koprčani so z desetimi igralci dosegli kar štiri gole.
V Novi Gorici so gostje, ki jih vodi večkratni trener Gorice Miran Srebrnič, domači ekipi ponudili precej, ko je bil po pol ure igre izključen Lovre Čirjak. A številčne prednosti domačini niso znali izkoristili. Povedli so sicer v 36. minuti preko novinca Oyewusija, a še pred odhodom na odmor med obema polčasoma je izenačil Žužek. Šlo je za odbito žogo po vratnici Dodleka. V prvem delu igre je bil pri priložnosti še Mulahusejnović, a ni zadel.

Je pa napadalec iz BiH, sicer bivši član Maribora, to popravil v drugem polčasu, ko je Žužek dosegel drugi gol na tekmi. Goričani so delali napake in hitro prejeli še en gol, tega je dosegel omenjeni Mulahusejnović. Na 4:1 je povišal Stevanović, drugi gol Gorice pa je dosegel kar igralec Kopra, in sicer je bil strelec avtogola Žužek.