SLO | SRB | ENG

Slovenski pokal: Rogaška je osvojila svojo prvo lovoriko v klubski zgodovini!

Uredništvo 24. maj 2024 2 Komentiraj
Rogaška (foto: Uradni facebook profil kluba)
Varovanci trenerja Oskarja Drobneta se bodo očitno letos poslovili od prvoliogaške druščine, za konec pa so osvojili slovenski pokal!

V finalu slovenskega pokala smo pospremili obračun Rogaške in Gorice. V prvem polčasu je bil nevarnejši drugoligaš, ki pa svojih priložnosti ni izkoristil. V dresu Gorice je bil zelo dejaven Marjanac, na drugi strani pa Slatinčani, ki so sezono v Prvi ligi sklenili na osmem mestu, nikakor niso našli pravega ritma in niso resneje zapretili.

Zgodaj v nadaljevanju je spet napadala Gorica. Jalinous je do žoge prišel po odbitku branilca Rogaške in le za las zgrešil vrata.

Napeto je bilo tudi v 57. minuti. Brkić je po dobri akciji Gorice streljal naravnost v vratarja Mulalića, ki pa žoge ni uspel zadržati in do strela z bližine je prišel Haris Kadrić, toda meril je previsoko! Še naprej je bila nocoj Gorica konkretnejša v napadu.

Po dobri uri igre se je prebudila tudi Rogaška in si hitro pripravila dve priložnosti, toda ni jih izkoristila. Brazilec Thalisson je bil neoviran pri strelu z glavo, toda meril je naravnost v vratarja. Slatinčani so potem vendarle igrali bolje v fazi napada. V 81. minuti je Mijić s pravim projektilom nastreljal prečko! Zapretil je še Pirtovšek, izkazal se je vratar Jurca.

Zaključek rednega dela je potekal po notah Rogaške, toda rezultat se ni spremenil in na vrsti sta bila podljška dvakrat po 15 minut.

V 106. minuti je Rogaška povedla z 1:0! Thalisson je hitro akcijo po prekinitvi spretno zaključil pred vrati! Gorica se je vrnila v 110. minuti, Marjanac je zadel s prostega strela za 1:1! Vratar Mulalić je slabo posredoval, zadišalo je po enajstmetrovkah.

Končalo se je z remijem ob rezultatu 1:1, po strelih z bele pike pa je pokalno lovoriko osvojila Rogaška!!