0 : 1 54' Rok Sirk (11m)
Rezultati 25. kroga

Mura uspešna, zdaj diha za ovratnik Domžalam

Uredništvo 7. april 2019 2 Komentiraj
Mura se, čeprav trenutno igra na dveh frontah, ne odpoveduje bitki za tretje mesto na lestvici. Zmaga v Novi Gorici pomeni, da so črno-beli spet povsem v igri.

Gorica se je vrnila na stara pota izgubljanja tekem. Za to je v 25. krogu 1. SNL poskrbela Mura, ki je bila že v prvem polčasu nevarna. V sedmi minuti se je pred domačim golom zapletel Šušnjara, nato pa so domačini razčistili na golovi črti. V 16. minuti pa je streljal Rok Sirk, posredoval je domači čuvaj mreže Sorčan. Gorica v prvem polčasu le enkrat res nevarna, Lipušček je streljal z glavo, a brez posebnih težav za Obradovića na golu Mure.

V 54. minuti je Uroš Celcer v kazenskem prostoru namerno igral z roko. Sodnik je pokazal na belo točko, realizirator strela z enajstih metrov pa je bil Rok Sirk. Domačini so iskali izenačenje, vendar njihovi poizkusi, ki resnici na ljubo niti niso bili kdo ve kako zreli, niso obrodili sadov. Ostalo je pri izidu 1:0, tri točke so romale v Mursko Soboto.