5.5.2019, ob 16:45 | Štadion: Športni park v Gorici | Gledalcev: 600 | Sodnik: Asmir Sagrković

Uredništvo 5. maj 2019 2 Komentiraj
Jan Mlakar je v Novi Gorici zabil kar dva zadetka. (foto: pigac.si)
Maribor je v Gorici še skrajšal čakanje na nov naslov državnega prvaka, tokrat pa je ključno vlogo odigral bodoči napadalec Brightona Jan Mlakar, ki je dosegel dva gola.

Maribor se v Novi Gorici počuti zelo domače, kar je dokazal tudi danes, ko je brez večjih pretresov gostitelje ugnal s 3:1 in si tako priigral priložnost, da se naslednji teden v primeru zmage na derbiju proti Olimpiji že okitijo z naslovom državnega prvaka. Gorica na zmago proti Mariboru čaka že skoraj tri leta, danes pa je Maribor že osmič zapovrstjo na medsebojni tekmi proti Gorici osvojil poln izkupiček.

Maribor je povedel že v prvi akciji na tekmi in sicer je po dobri minuti igre Žan Kolmanič lepo zaposlil Jana Mlakarja, ki je žogo brez težav pospravil za hrbet Gregorja Sorčana. V 16. minuti je Gorica po strelu Bedeja Osujija zadela prečko, Maribor pa je premoč okronal po 35 minutah igre, ko je po strelu Dina Hotića Sorčan izbil žogo, a le do Mlakarja, ki je hladnokrvno dosegel svoj drugi zadetek na tekmi. Maribor je imel do izteka polčasa še eno veliko priložnost in sicer preko Luke Zahovića, ki se je sam znašel pred Sorčanom, a je slednji njegov strel izbil v kot. Po kotu je znova udaril Mlakar, hat-trick v  45 minutah pa mu je preprečila vratnica. Zahović pa je imel le nekaj minut pozneje podobno priložnost, tudi tokrat je bil goriški vratar zmagovalec medsebojnega dvoboja.

Festival vratnic je kmalu po začetku drugega dela dopolnil nekdanji član Maribora Etien Velikonja, Gorica pa je imela malce kasneje preko Andrije Filipovića še eno priložnost za zadetek. V nadaljevanju polčasa je Zahović dosegel zadetek, a ga je sodnik Asmir Sagrković zaradi prepovedanega položaja razveljavil, njegova odločitev pa bo poznavajoč odnos Maribora do dela sodnikov najbrž še dvigovala prah, saj se je zdelo, da je Zahović zadetek dosegel na legitimen način.

Velikonja je bil še naprej najnevarnejši posameznik v domačih vrstah. V eni izmed akcij je njegov strel mariborski vratar Kenan Pirić še uspel zaustaviti, v 77. minuti pa je nekdanji reprezentant le zadel in dosegel že svoj sedmi zadetek po povratku v Gorico. Vsi upi Gorice so ugasnili pet minut kasneje, ko je po kotu najvišje skočil Gregor Bajde in žogo podaljšal na drugo vratnico do Zahovića, ki se je po strelu z glavo vendarle uspel vpisati med strelce.

Maribor bo v naslednjem krogu na zadnjem letošnjem prvenstvenem večnem derbiju gostil Olimpijo, v primeru zmage pa bi že lahko proslavil nov naslov državnega prvaka.