20.10.2018, ob 16:00 | Štadion: Športni park v Novi Gorici | Gledalcev: 1.500 | Sodnik: Rade Obrenović

Uredništvo 20. oktober 2018 2 Komentiraj
Novo gostovanje v Novi Gorici, nova visoka zmaga. Maribor je kot kaže dobro izkoristil reprezentančni premor, še posebej dobro pa se je odzval napadalec, ki je dobil priložnost po poškodbi Jana Mlakarja.

Nogometaši Maribora v Novi Gorici niso ravno blesteli, a jim ob zmagi s 3:0 na igrišču, na katerem domača ekipa v letošnji sezoni še ni doživela poraza, ni moč česarkoli očitati. Srečanje se je začelo z zanimivo in spoštovanja vredno potezo, saj so nogometaše na igrišče pospremili starostniki iz novogoriškega doma med upokojenci, med katerimi je najstarejši štel kar 101. leto.

Maribor je prvič na tekmi zapretil preko Aleksa Pihlerja, Jasmin Handanović pa je prvič na preizkusu v 16. minuti, ko ga je z razdalje skušal premagati Andrej Kotnik. Zadetek je padel štiri minute kasneje, ko je Dino Hotić na levi strani zaposlil Mitjo Vilerja, Primorec pa je poslal predložek v kazenski prostor, kjer se je najbolje znašel Pihler in dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni. Gorica je tik pred koncem polčasa zapretila preko Andrije Filipovića, ki pa ni bil dovolj natančen.

Isti igralec je imel ob začetku drugega polčasa še eno priložnost za izenačenje, Maribor pa je srečanje v svojo prid prevesil šele v končnici, ko sta padla še dva zadetka. Pod oba se je podpisal Jasmin Mešanović, ki je še zaostril konkurenco v mariborskem napadu, v katerem še najbolj šepa Marcos Tavares, ki je v letošnji sezoni dosegel le en zadetek. Mešanović je prvič zadel v 83. minuti prav po asistenci Tavaresa, v sodnikovem dodatku pa je drugi zadetek dosegel po odbiti žogi goriškega vratarja Sorčana, ki je uspel zaustaviti strel Gregorja Bajdeta, ob Mešanovićevem poizkusu pa je bil nemočen.

Maribor je tako pred jutrišnjim obračunom v Stožicah prednost pred Olimpijo povišal na osem točk in se na najboljši možen način pripravil na večni derbi, ki sledi točno čez teden dni.