15.3.2021, ob 15:00 | Štadion: Športni park Nova Gorica | Sodnik: Slavko Vinčič
0 : 3 90' Christos Rovas (11m)
27. krog - vsi rezultati

Gorica ne zmore prvoligaškega ritma, proti Sežani je doživela visok poraz

Uredništvo 15. marec 2021 2 Komentiraj
Sežana je v gosteh kar s 3:0 porazila Gorico. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Povratek Gorice bo kot vse kaže kratkoročne narave. Goričani so s porazom proti Sežani še enkrat več dokazalli, da je v tem trenutku prva liga zanje prehud zalogaj.
Gorica je danes lovila nujno potrebne točke proti Sežani, a je doživela hladen tuš in si z visokim porazom še dodatno zakomplicirala že tako izjemno neugoden položaj. Devet krogov pred koncem sezone ima Gorica za devetim mestom kar osem točk zaostanka, zato bi bilo v tem trenutku bržčas še najbolj gotovo reči, da je največje upanje Gorice za obstanek v morebitni razširitvi lige oziroma nepripravljenosti klubov iz druge lige, da bi prevzeli njeno mesto.

Sežana je bila nevarnejša že v prvem delu igre, ko sta nevarno zapretila Aldair in Dominik Mihaljević, a so v prvem polčasu mreže še obmirovale.

V peti minuti nadaljevanja se je Gorici ponudila velika priložnost za vodstvo, ko je po prekršku Briškega nad Colleyjem sodnik Slavko Vinčič dosodil najstrožjo kazen. Streljal je Til Mavretič, nekdanji reprezentant Jan Koprivec pa je njegov strel uspel ubraniti. Sežana je povedal v 64. minuti, ko je po podaji Grka Rovasa zadel Fahd Ndzengue, ki je sam prišel pred goriška vrata. Pozneje so pritiskali Novogoričani, večinoma niso bili nevarni, v 81. minuti pa je do strela z glavo prišel Žan Vipotnik, ki je za malo zgrešil cilj.

Pet minut pred koncem tekme je po neodločnosti domače obrambe Rovas zadel še sam, v sodnikovem dodatku pa je po prekršku Edina Šehića nad Mihaljevićem sam prevzel odgovornost z bele točke in s svojim drugim zadetkom postavil končni izid tekme.