Uredništvo    3. november 2018
1. SNL, 15. krog

Gorica le remizirala z Rudarjem

Gorica je v 15. krogu 1. SNL naletela na težave proti Rudarju, ki je imel v svojih vrstah razpoloženega strelca Milana Tučića. Kluba sta si razdelila točki.
2 : 2
Gorica: Gregor Sorčan, Uroš Celcer, Jani Curk, Žiga Lipušček, Matteo Tomiček, Jaka Kolenc, Andrej Kotnik, Amel Džuzdanović (od 66. Mark Gulić), Rok Grudina, Bede Amarachi Osuji, Semir Smajlagić (od 83. Matija Kavčič).
Trener: Miran Srebrnič
Rudar: Marko Pridigar, David Kašnik, Josip Tomašević, David Hrubik, David Arap, Damjan Trifkovič, Nejc Pušnik (od 60. Žiga Škoflek), Klemen Bolha, Haris Dedić, Dominik Radić (od 73. Leon Črnčič), Milan Tučić (od 85. Abu Kamara).
Trener: Marijan Pušnik
Gorica, ki je dobila prvo medsebojno tekmo letos, je v Rudarju dobila žilavega nasprotnika. Rudar je bil aktiven že od samega začetka srečanja in tudi povedel. V 22. minuti je izbita žoga prišla do napadalca Milana Tučića, ki je s strelom z roba kazenskega prostora premagal novogoriškega čuvaja mreže Gregorja Sorčana. Domačini so hitro izenačili, samo pet minut pozneje je za 1:1 zadel Smajalić. Domačini so nato skorajda povedli preko Osujija, a so se gostje rešili.

Rudar se ni predal. Radić je protinapad, ki je obetal veliko, zaključil s strelom mimo gola. Isti igralec je nato v 59. minuti nastreljal okvir gola. Vseeno pa je Rudar v 64. minuti vodil, po kotu Trifkoviča je drugi gol na tekmi dosegel Tučić. Goričani niso bili pretirano nevarni in kazalo je na njihov poraz, ko je sodnik pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je realiziral Osuji, do konca srečanja pa se izid ni spremenil.