30.3.2019, ob 14:45 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 1.800 | Sodnik: Slavko Vinčič

Uredništvo 30. marec 2019 4 Komentiraj
Olimpija je po reprezentančni pavzi dobila derbi 24. kroga 1. SNL. V Domžalah so padli skupno štirje goli, Ljubljančani so dosegli tri in se veselili nove zmage.

Olimpija je srečanje začela agresivno, visoko in že v četrti minuti prišla do lepe priložnost. Po podaji iz kota je najvišje skočil Rok Kidrič, vratar Domžal Santini pa je bil na mestu. Nekaj minut pozneje nov poizkus gostov, v značilni akciji je bil Stefan Savić, njegov diagonalni strel pa ni prinesel uspeha. Domžalčani so bili prvič nevarni v 13. minuti, ko je bil pred golom sam Matej Podlogar, a na odbito žogo ni bil pripravljen. Vratar Olimpije Vidmar je v nadaljevanju pokazal kar nekaj negotovosti, domačini so bili nevarni predvsem iz kotov, ki jih je izvajal nervozni Senijad Ibričić. Do 29. minute je bilo 0:0, nato pa je z leve strani pred gol na drugo vratnico podajal Mario Jurčević, Santini je slabo ocenil let žoge, ki je končala v mreži! Domžalčani so v nadaljevanju še poizkušali, dobili so številne skoke, a so bili premalo konkretni. Pred odhodom na odmor se je pred golom znašel še Mujan, a je Bagnack njegov strel uspel delno blokirati.

Hitro je na začetku drugega polčasa Olimpija podvojila prednost. Velik posel je na sredini igrišča opravil Tomić, poslal žogo naprej, odpeljal jo je Goran Brkić, se znebil branilca in z roba kazenskega prostora zadel za 2:0. Domžalčani so nato hitro znižali zaostanek, po podaji iz kota je Amadej Vetrih pobegnil Andrejašiču in dosegel zadetek. Prav strelec gola je Domžalčane nato pustil na cedilu, z grdim in namernim prekrškom je zaustavil hitrega Suljića. Prejel je rdeči karton. Kljub igralcu manj so Domžale igrale napadalno, Hodžić, Pečnik, Ibričić in Kolobarić niso bili tako daleč od uspeha. Olimpija v teh trenutkih ni bila nevarna, nato pa je rezervist Kregar v 75. minuti zapretil domačinom. V 82. minuti je Kregar sodeloval v akciji s Kidričem, ki je v kazenskem prostoru zaposlil Stefana Savića, slednji pa je zadel za 3:1. Domžale so bile na tleh, tri točke so danes odšle v Ljubljano.