31.10.2021, ob 15:00 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 350 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Domžale 1:1 Aluminij
0 : 1 30' Jaka Bizjak
Arnel Jakupović 59' 1 : 1
15. krog - vsi rezultati

Remi tekmecev za obstanek v ligi, Aluminij ostaja zadnji na lestvici

Uredništvo 31. oktober 2021 0 Komentiraj
Arnel Jakupović je Domžale rešil poraza. (foto: nkdomzale.si)
Obračun Domžal in Aluminija ni prinesel zmagovalca. Prvi se nikakor ne morejo odlepiti z dna lestvice, drugi pa so po tem krogu pristali celo povsem na dnu.
V Domžalah sta se pomerili ekipi, ki se bosta po doslej videnem borili za obstanek v ligi. Domžalčani so hitro popraviti dober vtis po napredovanju v polfinale pokalnega tekmovanja, razočarani pa bodo tudi v taboru Aluminija, ki bo petnajsti krog po zmagi Radomelj v Sežani končal kot zadnje uvrščena ekipa na lestvici.

Aluminij je v uvodni fazi tekme kazal več zagnanosti, posledica takšne igre pa je bila priložnost Aljaža Krefla, ki je v 17. minuti z ugodnega položaja meril mimo vrat. Priložnosti tekmecev sta nekoliko prebudile Domžalčane, ki so izvedli nekaj nevarnih napadov, Senijad Ibričić je enega od njih zaključil s strelom od daleč, po katerem je žoga zletela mimo vratnice. Po pol ure igre so gostje povedli. V prazen prostor je lepo podal Haris Kadrić, Jaka Bizjak pa je preigral domačega vratarja in žogo poslal v mrežo.

Po dvojni podaji z Dejanom Georgijevićem je imel v 51. minuti Ibričić prvo priložnost v drugem delu, toda njegov strel z levico je bil preslab za Janžeković, ki je žogo z nogo odbil.
Domžale so v 59. Minuti uspele izenačiti. Na levi strani je večino dela opravil novinec v domžalskih vrstah Alen Jurilj, po njegovi podaji pred gol pa se je najbolje znašel Arnel Jakupović in poravnal izid. Do izteka srečanja so bili gostje bliže drugemu zadetku, a poskusa Gašperja Pečnika in Harisa Kadrića nista zadela cilja.