SLO | SRB
29.8.2021, ob 17:00 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 600 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 29. avgust 2021 4 Komentiraj
Tilen Klemenčič je dosegel drugi zadetek Domžal ob zmagi proti Muri. (foto: nkdomzale.si)
Domžale so doma kar s 4:1 razbile Muro, ki je na šesti prvenstveni tekmi v letošnji sezoni doživela že tretji poraz.
Če se Mura ne bi uvrstila v konferenčno ligo, bi v tem času najbrž govorili o veliki krizi aktualnih prvakov, ki v domačem prvenstvu igrajo krepko pod svojimi zmožnostmi in bi teoretično čas pred reprezentančnim premorom lahko preživeli celo na samem začelju prvenstvene lestvice.

Mura je v tekmo krenila obetavno, saj je že v prvi nevarnejši akciji Žiga Škoflek zadel prečko, v osmi minuti pa smo že videli prvi zadetek na tekmi. V kazenskem prostoru je spodrsnilo Žanu Karničniku, ki je posledično storil prekršek nad Nerminom Hodžićem, po katerem je sodnik Nejc Kajtazović pokazal na belo točko. Z enajstih metrov je bil zanesljiv veteran Senijad Ibričić, ki je žogo poslal pod prečko.

Mura je izenačila v 32. minuti, ko je nesporazum Ajdina Mulalića in Tilna Klemenčiča kaznoval Tomi Horvat, ki je zadel po podaji Škofleka. Domžale so se hitro vrnile v vodstvo, ko je po podaji Arnela Jakupovića zadel branilec Tilen Klemenčič. Do izteka polčasa je Mulalić preprečil zadetek Staniši Mandiću, s čimer so Domžale na odmor odšle s prednostjo enega zadetka.

Domžalčani so odločneje začeli drugi polčas, prednost pa povišali v 58. minuti, ko je s prostega strela z dobrih 20 metrov malce z desne strani v bližnji zgornji kot zadel Jakupović. Tri minute kasneje je Sven Šoštarič Karić z golove črte reševal Domžale po strelu Žige Kousa. V drugi minuti sodnikovega dodatka je Jakupović znova natančno meril izven kazenskega prostora in postavil končni izid tekme.