SLO | SRB
12.11.2022, ob 17:30 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 2.200 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 12. november 2022 0 Komentiraj
Mladi in nadarjeni Svit Sešlar je zdaj najboljši strelec Olimpije v tekoči sezoni. (foto: nkolimpija.si)
Mladi vezist Olimpije je znova briljiral pri Olimpiji, tokrat recepta zanj niso poznali Domžalčani, ki so se morali za zadnjih 30 minut znajti z igralcem manj v polju.
V domžalskem Športnem parku je nocoj gostovala ljubljanska Olimpija, ki je glavni kandidat za naslov prvaka tekoče sezone Prve lige Telemach. Obračun si je s tribun ogledalo lepo število navijačev, ki pa v uvodnih minutah niso pospremili pretirano zanimivega dogajanja. V 9. minuti se je v lepem položaju znašel Ivan Durdov, toda do strela ni prišel.

Še pravočasno mu je žogo odvzel odlični 27-letni vezist Augustin Doffo

Olimpija si je prvo konkretno priložnost pripravila v 16. minuti. Rui Pedro je v kazenskem prostoru Domžal zelo lepo zaposlil Doffa, ta pa s strelom ni uspel premagati domačega čuvaja mreže Ajdina Mulalića. V 19. minuti je zapretil Svit Sešlar. Mladi zvezdnik se je izkazal s sijajnim sprejemom žoge in si pripravil prostor za strel, toda Mulalić je bil znova na mestu.

V 25. minuti je Nik Perc poslal odličen predložek v kazenski prostor. Franko Kovačević je do žoge prišel neoviran, toda z glavo ni nameril natančno. Sledile so polpriložnosti na obeh straneh, pred iztekom prvega polčasa je iz obetavnega položaja v kazenskem prostoru streljal Durdov, toda Vidovšek z njegovim strelom ni imel težkega dela.

Drugi del se je pričel po željah gostov, ki so povedli v 48. minuti. Prosti strel je za Ljubljančane mojstrsko izvedel Sešlar, zanj je bil to 7. zadetek v aktualni sezoni. Zdaj je Sešlar tudi prvi strelec Olimpije v tekočem prvenstvu. V 60. minuti si je Markuš prislužil drugi rumen karton na tekmi, Domžale so zadnjih 30 minut odigrale z igralcem manj v polju.

V 69. minuti je na 2:0 za Olimpijo povišal Mario Kvesić, ki je poplesaval v kazenskem prostoru Domžal in potem tudi lepo premagal Mulačića. Piko na i zmagi gostov je v 88. minuti z drugim zadetkom na tekmi (in osmim v sezoni) postavil Svit Sešlar, ki se je dobro znašel v kazenskem prostoru Domžal, preden je z bližine matiral Mulalića.