14.7.2019, ob 21:00 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 450 | Sodnik: Roman Glažar

Uredništvo 14. julij 2019 1 Komentiraj
Senijad Ibričić je z bele točke dosegel prvi zadetek v novi sezoni. (foto: SPS)
Domžalčani so prvi preizkus v novi sezoni končali slabše od pričakovanj, saj so doma proti Rudarju iz Velenja osvojili le točko. Žiga Škoflek nadaljuje, kjer je končal drugi del prejšnje sezone.
Domžale so negotovo delovale že na prvem uradnem preizkusu v novi sezoni na Malti, kjer so se nekaj časa celo spogledovale s porazom, podobno pa je bilo tudi na prvenstveni uverturi proti Rudarju iz Velenja. Simon Rožman je v ogenj poslal kar štiri novince in sicer vratarja Gregorja Sorčana, veterana Branka Ilića, Hrvata Josipa Ćorluko ter Estonca Mattiasa Kaita. Zaigral je tudi novi jamajški zvezdnik Shamar Nicholson, ki je nedavno navduševal na t.i. zlatem pokalu oziroma Gold Cupu.

Prvi zadetek je padel že po manj kot minuti igre, ko je s sredine vratolomno prodiral najboljši igralec Rudarja v drugi polovici minule sezone Žiga Škoflek ter s 17 metrov zadel v polno. Vodstvo je trajalo le dve minuti, saj je z leve strani uspešno prodrl še domžalski bočni branilec Gregor Sikošek in ekspresno poravnal izid na semaforju.

V nadaljevanju so bili nevarnejši Domžalčani, ki so si priigrali vrsto lepih priložnosti. Strel Adama Gnezde Čerina je zletel mimo vrat, Senijad Ibričić je zadel vratnico, blizu prvencu pa je bil tudi novinec Josip Ćorluka. Tudi Rudar ni bil brez priložnosti, saj je povratnik v velenjsko moštvo Elvedin Džinić s 30 metrov skoraj dosegel pravi evrogol.

V šesti minuti nadaljevanja je znova udaril Škoflek, ki je po strelu Milana Tučića in obrambi Sorčana odbito žogo pospravil v mrežo. Domžale so izenačile deset minut kasneje, ko je z bele točke zadel Senijad Ibričić, Domžale pa so imele v končnici še lepo priložnost za popoln preobrat, ko v več strelih Shamar Nicholson ni uspel premagati Tomaža Stopajnika. Sledil je še strel Slobodana Vuka, ki je prav tako za malo zgrešil cilj.

Domžale zdaj čakajo zelo zanimivi dnevi, saj se bodo najprej na povratni tekmi pomerili z Balzanom, nato pa konec tedna sledi še tradicionalni sosedski derbi z ljubljansko Olimpijo.