SLO | SRB | ENG
29.3.2024, ob 20:16 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 500 | Sodnik: Rade Obrenović

(foto: nkdomzale.si)
Mura je na neverjetni tekmi s kar osmimi zadetki v gosteh premagala Domžale in se veselila prve zmage pod taktirko Tončija Žlogarja. Mura je slavila s 5:3.

Zadnja od treh petkovih tekem državnega kroga je prinesla nepričakovano goliado ter naposled odlično predstavo Mure, ki je na koncu z dvema poznima prejetima zadetkoma le za odtenek pokvarila končni vtis. Mura je bila v Domžalah namreč na pragu zares fantastične zmage, saj je vodila že s 5:1, v končnici tekme pa so Domžalčani, ki postajajo vse resnejši kandidati za izpad, le uspeli vsaj navidezno ublažiti sramoto.

Mura je povedla po pol ure igre, ko je po lepem prodoru in asistenci Juliana Lamyja v polno zadel Sandi Nuhanović, ki je natančno merilo pod prečko vrat Lovra Štubljarja. Devet minut kasneje je z roba kazenskega prostora streljal Žiga Kous, po ne najboljši reakciji domžalskega vratarja pa se je žoga odbila v noge Nuhanoviću, ki je tako dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Lamy za par centimetrov zgrešil okvir vrat, v 59. minuti pa so Domžale prvič resneje zapretile preko Daria Kolobarića, ki je po prekinitvi zadel prečko. Osem minut kasneje je isti igralec izkoristil asistenco Filipa Stuparevića in znižal na 1:2, nato pa je znova prevzela pobudo Mura, ki je hitro dosegla še dva gola.

Najprej se je Mura v 78. minuti lepo izognila prepovedanemu položaju, po asistenci Amadeja Maroše pa je protinapad gostov okronal Robert Čakš. Le dve minuti kasneje se je Maroša še sam znašel med strelci, tokrat je zadel po asistenci Žana Trontlja. V 87. minuti je sledil že peti gol Mure, ki ga je po asistenci Luke Turudije dosegel Almir Kurtović, v zaključku tekme pa so dva gola dosegle še Domžale. Najprej se je lepo znašel bočni branilec Jan Đapo, za končnih 3:5 pa je s strelom z razdalje in odboju od obrambe Mure poskrbel Jošt Pišek.

Mura je prvič slavila pod taktirko svojega novega trenerja Antona Žlogarja.