Uredništvo    1. december 2018
1. SNL, 18. krog

Maribor zmagal v Domžalah in skočil na +9

Maribor se je pošteno namučil v Domžalah in prišel do zmage. Ob kiksu Olimpije v Kidričevem to pomeni, da je današnja zmaga Maribora še toliko več vredna, kajti prednost pred Zmaji zdaj znaša devet točk.
Štadion: Športni park Domžale, Gledalcev: , Sodnik: Dragoslav Perić
Domžale: Ajdin Mulalić, Gregor Sikošek, Matija Rom, Dario Melnjak, Senijad Ibričić, Tonči Mujan (od 67. Shamar Nicholson), Adam Gnezda Čerin, Amedej Vetrih, Dejan Lazarević (od 83. Slobodan Vuk), Andraž Kirm, Matej Podlogar (od 78. Agim Ibraimi).
Trener: Simon Rožman
Maribor: Kenan Pirić, Saša Ivković, Mitja Viler, Marko Šuler, Denis Klinar, Amir Dervišević, Blaž Vrhovec, Aleks Pihler, Luka Zahović (od 88. Marcos Morales Tavares), Jan Mlakar (od 70. Felipe Santos), Jasmin Mešanović.
Trener: Darko Milanič
V Domžalah že v peti minuti sprememba izida. Na robu kazenskega prostora je z lepim volejem uspešno zaključil Adam Gnezda Čerin. Mariborčani so bili na novi preizkušnji v sedmi minuti, a je Pirić rešil svoj gol. Mariborčani so odgovarjali preko Mešanovića v 12. minuti, a je udaril mimo gola. V 16. minuti je posredoval Mulalič, ko je streljal Mlakar. Isti igralec je v 19. minuti popravil zapravljeno, Zahović je podal na drugo vratnico, Jan Mlakar je z glavo natančno odmeril in zadel. Pirić je imel v 25. minuti nekaj težav s krotenjem žoge, v zadnjem trenutku jo je ¸pred domžalskim igralcem le zgrabil. V 26. minuti je z glavo streljal Lazarević, a meril čez gol. Mariborčani so bili v 34. minuti blizu vodstvu, Blaž Vrhovec je zadel okvir gola. V 45. minuti drama na goliv črti Domžal, Klinar je skorajda zadel, a je Sikošek v skoku rešil gol, domžalska obramba se je čudežno rešila!

Domžale so v drugem polčasu, v 48. minuti, zapretile preko Gnezde Čerina, a je Pirić njegov strel zaustavil. Maribor je prvič zapretil v 55. minuti, a Vilerjev strel ni bil kaj prida nevaren. Pirić je v 60. minuti rešil svoj gol, ko ga je skušal lobati Rom. Na drugi strani poizkus Mlakarja, a brez uspeha. V 66. minuti nevarna situacija pred golom Maribora, Podlogar pa se ni najbolje znašel. Maribor je povedel v 73. minuti, po podaji iz kota je zadel specialist za strele z glavo Saša Ivković, najboljši strelec med centralnimi branilci v ligi. V 75. minuti je izenačenje lovil Lazarević, a udaril precej mimo. Mariborčani so prednost uspeli zadržati do zaključka srečanja. Današnja zmaga Maribora šteje dvojno, kajti ob kiksu Olimpije v Kidričevem je mariborska prednost na vrhu lestvice zdaj že velikih devet točk!